Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine
See minister on spunk, mida pole vaja otsida
EKRE-l vaja pead murda, keda kutsuda või meelitada väliskaubandus- ja infotehnoloogiaministri kohta täitma, sest seda ministrit pole vaja, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Valitsus tahab igal juhul säilitada osaliste poliitilist tasakaalu, võrdset arvu ministrikohti igale erakonnale. Hästi. Kaotame ka rahvastikuministri (Isamaa) ja riigihalduse ministri (Keskerakond) tühikohad ja võrdsus on majas.
Valitsuspartei konservatiivse rahvaerakonna juhatusest on lahkunud üks erakonna skandaalsemaid liikmeid Ruuben Kaalep, uute liikmete seas leiab aga minister Kert Kingo.
Idufirmade kriitika alla sattunud väliskaubanduse- ja infotehnoloogiaminister Kert Kingo peab end idufirmade partneriks. Ettevõtja ja investor Allan Martinson tõdes, et ei tea ühtegi iduettevõtet, kes oleks Kingoga kohtunud.
IT-ettevõtte Helmes ASi juhatuse esimees Jaan Pillesaar ütles, et tal ei ole olnud au tutvuda uue väliskaubandus- ja IT-ministri Kert Kingoga, et ministri lahendada peaksid olema probleemid kõrgete tööjõumaksudega ja välistööjõu integreerimisega.
Kui poolteist päeva ametis olnud, mitte midagi korda saatnud ja vabatahtlikult tagasi astunud minister nõuab riigilt hüvitist, mis on pealegi Eesti keskmine kahe aasta palk, on see poliitilise kultuuri mandumise uus tase. Ja ei saa üle ega ümber, et sellega seondub EKRE, kirjutab Äripäeva ajakirjanik Askur Alas.
Muuseumikvaliteediga kunsti on võimalik osta vähem kui poole iPhone’i eest, leiab investor Riivo Anton. “Ma paneks piiri 500 euro peale– sealt on kindlasti võimalik leida häid teoseid, mille järeltulijad saavad pandimajja viia.”