Kohtutäiturite ametikogu juhatuse esimees Janek Pool teatab kohtutäiturite nimel, et maksuameti antud hinnang kohtutäituritele on alusetu ja üldistav süüdistus.
Head ja ka mõned mittehead maksuametnikud
Maksuameti antud hinnang Äripäevas „Maksuamet: kohtutäiturid on petturid“ (30. november 2011) on alusetu ja üldistav süüdistus, mis mustab kohtutäituri ametit ning jätab maksuametnike suhtumisest pealiskaudse lahmija mulje. Ühelgi riigiametil pole õigus esineda kohtumõistja rollis, olgu ta nii heal arvamusel endast kui tahes.
Esmalt tahame kinnitada, et kõik 47 kohtutäiturit teevad oma tööd Eesti Vabariigi seadustest lähtuvalt. See on meie kohustus, mida hea meelega järgime. Samas pole siin riigis pole vist palju ameteid, kui üldse, mille esindajad on nüüd lihtsalt a priori petturiteks tembeldatud. Lihtsalt sildistatud, olenemata seejuures konkreetsest inimesest, tema tegevusest.
Meie töö iseloom on selline, millega kaasneb palju negatiivseid emotsioone. Me mõistame ühest küljest hästi, et inimesed ei taha kaotada nt oma kodu või muud vara. Kuid teisest küljest peame ka mõistma, et inimeste hüved ei saa tulla kellegi teise arvelt. Kohtutäitur on amet, ta on erinevate instantside tehtud täiteotsuste elluviija. Kuid täitur ei anna hinnanguid, ta ei saagi seda teha nagu ka tegelikult ei saa seda teha maksuametnik.
Nagu on ekslike inimesi maksuametnike hulgas, võib neid olla ka kohtutäiturite seas. Eksimus ei tähenda aga pettust. Petturluse süüdistus on karm ning seda peab tõestama kohtus. Maksuamet, kes mitte ainult ei kogu makse, peab aitama neid ka õigesti ja õiglaselt maksta. Seda iga ettevõtlusvaldkonna puhul.
Teataval määral on pretsedenditu, et ametist lahkumise päeval annab Maksu- ja Tolliameti peadirektor Enriko Aav Äripäeva peatoimetajale Meelis Mandelile II klassi aumärgi. Küsimus ei ole selles, et Äripäeva faktitruud ja tasakaalustatud kirjutised ei vääriks tunnustamist. Küsimus on pigem selles, et kas aumärgi saanud väljaanne saab edaspidi samasuguse innukusega puistata Maksu- ja Tolliametit, kui see ebaõiglasi ja seadusega mitte kooskõlas olevaid maksuotsuseid teeb? Maksuameti üks suurõnnetus oli näiteks endiseid AS Sylvesteri omanikke puudutav maksuotsus, millega maksuamet pidi välja käima ainult intresside näol ligi 250 miljonit krooni maksumaksja (mitte Maksuameti) raha.
Kuid kui viga tehtud ei ole, ei saa tänaval ettejuhtuvat inimest süüdistada rikkumises, mida ta kindlasti teinud pole. See kahjustab tema mainet. Ebaõiglaselt. Meile, kohtutäituritele tundub, et Maksuamet püüdis meid süüdistades ehtida end sulgedega, mida ta ei vääri.
Maksuametile maksame aga ka tulevikus kõik maksud, mida seadus ette näeb. Ning Äripäeva loeme edaspidigi põnevusega, ilma emotsionaalse korruptsiooni eelarvamuseta, mida aumärgi saamine võiks põhjustada.
LugupidamisegaJanek Poolkohtutäiturite ametikogu juhatuse esimees
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kohtutäiturid otsustasid võtta välismaiste koolitusreiside arved ettevõtluskulude hulgast välja ning maksta sellest lähtuvalt riigimaksud koos intressidega.
Kinnisvaraturul on mitmeid põnevaid riike, kuhu Eesti investorid on oodatud. Üks selliseid linnu on Dubai. Kiirelt kasvav linn ja lisandunud elanikkond annab kinnisvarasse investeerijatele põhjust rõõmustamiseks, ütles Skover Kinnisvara OÜ juht Sanders Skorik.