ERM vajab uut hoonet ja ma olen veendunud, et nii regionaalarengut kui ka ajaloolisi põhjusi arvesse võttes peab ERM tulema Tartusse, kirjutab regionaalminister Siim Kiisler.
Ent nüüd, kui on selge, et euroraha eest praegust projekti ei realiseerita, on meil piisavalt aega, loodetavasti ka tahtmist ja tarkust seda projekti veel kord kaaluda.
"Odava euroraha ootus tõstis pea pilvedesse, nüüd katsuks tulla tagasi halli argipäeva ja jälle üles leida kindla jalgealuse," kirjutab Kiisler. "Mõtleme kõigepealt, millist hoonet meil tegelikult tarvis on – nii ERMi, aga ka EKA, ERRi ja teiste suurprojektide puhul. Ja mõtleme, kui suur saab olla vahe soovide ja võimaluste vahel, et see meie talupojamõistusele veel vastuvõetav oleks."
Kui praeguse kolmveerand eurot maksva piletihinna juures külastab ERMi 6000 inimest aastas, siis pärast uue hoone valmimist tõuseb pileti hind kaheksa korda ning külastajaid oodatakse 142 000. Ning isegi sellise külastajate arvu juures tuleks keskmiselt üks külastaja iga 40 näitusealuse ruutmeetri kohta. Seega oleks muuseum suurema osa ajast suhteliselt tühi.
Pikemalt loe tänasest Äripäevast.
Seotud lood
Turvalisse ja jätkusuutlikku ühiskonda panustav Forus on igapäevaselt abiks paljudele kaubanduskeskustele. Teiste hulgas Viru Keskusele, mis on Eesti külastatuim ostu- ja meelelahutuskeskus. Forus hoolitseb juba enam kui kümme aastat kõikide tehnosüsteemide eest, teeb elektritöid ning hooldust. Lisaks on aidanud LEED-sertifitseerimisel ja üüripindade ümberehitustöödel.