Me andsime erakondadele demokraatia algfaasis toetust, aga nüüd aitab, leiab eurosaadik Indrek Tarand. Ei ole ühtegi head põhjendust, miks peaks niigi tugevaid veel nuumama. Las majandavad oma liikmete rahaga.
Ja mitte sellisega, mida Lauri Luik, Kalle Palling jne sulas sisse tassivad. Mõni nii nõrkemiseni, et aasta sissetulek kahvatub annetuse ees armsale parteile. Partei rahastamine toimugu ainult liikmemaksudest, parteivälistel isikutel annetamine keelatagu. Kui keegi tahab üle kannuserva vahutavat sissetulekut annetada, siis sihtmärke leidub loomade varjupaigast orbude koduni. Sünnitusmaja aparatuur, kaitsevõimet tugevdavad projektid, koolid, lasteaiad, nimekiri on lõputu. Järgneva 15 aasta jooksul olgu lihtsalt keelatud parteidele raha anda, v.a liikmemaks.
Pikemalt loe tänasest Äripäevast.
Seotud lood
Kuidas töötab Tehnopoli tehisarukiirendi, millist tuge idufirmad sealt saavad ja millised ettevõtted on oodatud osalema, sellest räägitakse värskes Äripäeva raadio saates.