Kuigi Valgevenes toimuvad kaheksandat päeva järjest meeleavaldused president Aleksandr Lukašenka kukutamiseks ning viimane on palunud abi Venemaa president Vladimir Putinilt, võib idanaabri sõjalist sekkumist pidada ebatõenäoliseks.
- Punavalgeid värve ja lippe kasutavad Valgevene opositsiooni toetavad meeleavaldajad, viidates sellega enne praegust riigilippu kasutatud ajale, kui Aleksandr Lukašenka ei olnud veel võimul. Foto: TASS/Scanpix
Valgevenes elanud ning end sealse poliitikaga kursis hoidev, täna Brüsselis europarlamendi saadikut Sven Mikserit nõustava Silver Meikari sõnul kasutab Aleksandr Lukašenka kindlasti võimalust hirmutada nii läänt kui protestijaid. Samas Venemaa sõjalist sekkumist Valgevenes peab ta ebatõenäoliseks. „Kui vaatame Valgevene rahva toetust Venemaaga ühinemisele, siis see on 2–7 protsenti – seega Venemaal puudub seal nii suur toetus nagu mõnes Ida-Ukraina oblastis,“ selgitas Meikar Äripäeva raadio hommikuprogrammis. „Kui rahva toetust ei ole, siis koonduks rahvas tugevasti sekkumise vastu.“
Seotud lood
Rahvusvaheline reitinguagentuur S&P Global Ratings
tõstis Freedom24 kaubamärki omava Freedom Finance Europe Ltd. pikaajalist krediidireitingut B-tasemelt B+-tasemele.