Sel aastal toimus Eestis esimene taastuvenergia toetuse vähempakkumine, millega otsib riik kõige soodsamat taastuvenergia tootmisvõimekust.
- Sunly juht Priit Lepasepp selgitas Äripäeva Raadio saates, miks ettevõte taastuvenergia toetuste vähempakkumistel osales ja milline on nende roll energiaturu tulevikus. Foto: Andras Kralla/Äripäev
Räägime saates, mis on nende oksjonite roll energiaturul, kas taastuvenergia toetamine saab sootuks lõpu ja mis soodustab ning takistab täna rohkem taastuvenergiatootmisi rajamast. Samuti tuleb juttu olulistest muutustest, millega energiatarbija peab arvestama.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Eesti Energia haaras viimasel hetkel võimalusest kasutada tegelikkuses väiketootjatele mõeldud riigi toetust ning ehitab selle saamiseks veel enne aasta lõppu ühele maatükile ühe suure päikesepargi asemel 84 väikest parki.
Eelmisel aastal energiafirma Nelja Energia müügi järel Eesti Energiale loodud taastuvenergia tootja Sunly sai toetust EASilt koostööprojektiks Norra ettevõttega Vardar, kokku oli toetuse saajaid 26.
Ettevõtet ostes ja müües sõlmitakse siduv hinnakokkulepe alles üsna lõpus, kui on hinnatud firma väärtus ja tehtud hoolsusaudit ehk due diligence raport. Teinekord võib sellest selguda, et miljoniga kasumis ettevõte on hoopiski miljoniga kahjumis, räägiti saates.