LHV asutaja ja nõukogu esimees Rain Lõhmus ei nõustu kriitikaga, justkui oleks LHV kasvanud Eesti turul liiga suureks, ja näeb, et ruumi kasvamiseks on küllalt.
LHV suuromanik Rain Lõhmus tõdes, et enda asutatud börsifirma müük on praktiliselt võimatu sündmus, mille peale ta isegi ei mõtle. Foto: Andras Kralla
"Eesti traagika oli see, et viis aastat tagasi oli tegemist Euroopa kõige kontsentreerituma pangandusturuga, kus kolm suurimat panka omasid 97% turuosa," rääkis ta Äripäeva raadio saates "Kuum tool". "Ega selline olukord väga hea ei ole ja siis tundus kõigile, kuidas sinna vahele mahub. Aga eks see ongi nii, et kui keegi liiga suureks läheb, siis suurte ringide vahel on rohkem hingamisruumi ja eks me tasapisi sinna vahele imbuma olema hakanud."
LHV viis lõpuni tehingu, millega investeeris ligi 4,5 miljonit naela (5,2 miljonit eurot) Ühendkuningriigi panka Bank North ja omandas ettevõttes 9,9protsendilise osaluse. Bank North kaasas edukalt vajaminevad investeeringud rahastamisvoorus ja sai pangalitsentsi.
Eile korraldas LHV erakorralise aktsionäride koosoleku, kus tutvustas viimase seitsme kuu majandustulemusi ja küsis aktsionäride heakskiitu korraldada uute aktsiate emissioon.
Toomsalu: kui kasvu ei näeks, siis seda intervjuud ei annaks
LHV Grupi aktsionäride erakorraline üldkoosolek kinnitas esmaspäeval aktsiakapitali suurendamise ehk 25,3 miljoni eurose emissiooni, vajadus raha kaasamiseks on tekkinud seoses Suurbritannias tegutsemisega.
Arvutipargi renditeenus on mugav, säästlik ja (tuleviku)kindel. Green IT tegevjuht Asko Pukk usub, et ettevõtete äriline fookus peab alati olema enda põhitegevusel, sektoril, mida teatakse peensusteni, et olla konkurentidest paremad – just selleks vajaliku aja ja raha renditeenus vabastab.