2021. aasta on rohetehnoloogia sektorile olnud monumentaalne juba ainuüksi investeeringute mahu poolest ja sellel buumil ei paista lõppu, rääkisid valdkonna eestvedajad ja investorid saates "Cleantech".
- "Cleantechi" saatejuht Mart Valner (vasakult), Sunly juht Priit Lepasepp ja Cleantech Estonia juht Erki Ani. Foto: Foto: Äripäev
"Käesoleval aastal on juba kaasatud rohkem investeeringuid kui kolmel eelneval aastal kokku, mis jookseb suuresti ühte jalga ka Euroopa ja maailmaga," märkis Cleantech Estonia juht Erki Ani.
Suur cleantech'i-buum sai Ani sõnul alguse 2015.-2016. aastal ja nüüd, 5-6 aastat hiljem, hakkamegi nägema suuri investeeringute kaasamiste ringe. Kasvavate energiahindade tõttu on Ani sõnul saanud ka riigid aru, et rohetehnoloogia on õlekõrs, kuhu tuleb investeerida.
Ka Sunly juhi Priit Lepasepa sõnul on aasta olnud huvitav – Sunly on tänavu investeerinud mitmesse idufirmasse kokku üle 2 miljoni euro. Nende hulgas oli Lepasepa sõnul ka paar sellist investeeringut, mis ei tegele riistvaraliste lahenduste loomisega.
Ani sõnul on aastal 2022 tulemas veel enneolematult suuri idufirmade kaasamisringe. Millised need saavad olema ja mida võiksid investorid silmas pidada, kuula saatest.
Lisaks räägiti saates, kas turul on olemas või tulemas lahendusi, mille kaudu saaks väikeinvestor oma finantse paigutada otse rohelistesse idufirmadesse.
Samuti arutati, kui palju võimalusi loob energiakriis ja kas IPOde laine Balti börsil näitab, et inimestel on palju vaba raha, mida saaks muu hulgas ka rohetehnoloogiasse paigutada.
Saadet juhtis Mart Valner.
Kuula saadet siit:
2021 oli rohetehnoloogia aasta, kuid buum alles kogub hoogu
Seotud lood
Muuseumikvaliteediga kunsti on võimalik osta vähem kui poole iPhone’i eest, leiab investor Riivo Anton. “Ma paneks piiri 500 euro peale– sealt on kindlasti võimalik leida häid teoseid, mille järeltulijad saavad pandimajja viia.”