Hinnad odavamaks ei lähe – need, kes praegu ei ehita, ei pruugi teha õigeid samme, leidis Ülemiste keskuse juht ja Ülemiste City't arendava Mainor Ülemiste nõukogu esimees Guido Pärnits Äripäeva raadio saates „Kuum tool“.
Ülemiste keskuse juht ja Mainor Ülemiste nõukogu esimehe Guido Pärnitsa sõnul on ehitus küll kallis ja materjalid raskelt kättesaadavad, kuid aasta pärast võib seis kordi hullem olla, kui hakatakse Ukrainat üles ehitama. Foto: Liis Treimann
Pärnitsa sõnul on ehitus küll kallis ja materjalid raskelt kättesaadavad, kuid aasta pärast võib seis kordi hullem olla, kui hakatakse Ukrainat üles ehitama. „Pole ühtegi põhjust, miks hinnad kukkuma hakkavad. Kui suudame hinnatõusu lähiajal stabiliseerida, siis on hästi. Aga et hinnad odavnema hakkavad? Milliselt arvutustel see eeldus põhineb?“
Materjalide hinnatõus survestab ehitajaid aina valusamalt, kuid abikäe andmise asemel esitab riik ettevõtetele vaid võimatuid nõudmisi. Samal ajal peavad ministeeriumid hindama, kas kõikide objektide lõpetamiseks üldse jagubki raha.
Pangad usuvad oma arvutuste põhjal, et euribori plusspoolele liikumine ei tee kodulaenumaksete tasumist inimestele raskemaks. Pindi Kinnisvara juhatuse liige Peep Sooman aga arvab, et euribori tõusuga käsikäes hakkab langema inimeste maksevõime.
Aktsiahinnad kukuvad, kontol seisev raha kaotab väärtust minutitega, kinnisvarahinnad tõusevad, valitsevad hirm ja teadmatus. Ilmselgelt pole just ideaalne aeg börsile tulemiseks ja raha kaasamiseks, aga veel üks julge on otsustanud kõike seda trotsida ja ikkagi tulla Tallinna börsile.
Tööandjate keskliidu juht Arto Aas rääkis Äripäeva raadio saates „Kuum tool“, et Ukraina sõjata oleks kevadel olnud pehme buum, kuid sõjategevus lõi kaardid taas sassi. Nüüd takistab ettevõtjate mahu ja äri kasvu üks suur probleem.
"Investeerimisideede universumi" saates teeme juttu autodest ja autodesse investeerimisest. Kas eksklusiivse auto ostmine on kulu või investeering? Milliseid mudeleid valida, kui soovida, et nende väärtus aja jooksul tõuseks?