Vesinikuriigiks saamiseks peame me leidma viise, kuidas luua kohapeal võimalikult suurt lisandväärtust, rääkisid eksperdid värskes raadiosaates "Cleantech".
- Eesti peaks aitama kaasa sellele, et Lääne-Eesti tuulepargid end Lätti ei ühendaks. Foto: Andras Kralla
Äsja avaldas majandus- ja kommunikatsiooniministeerium vesiniku teekaardi. Lisaks on SEI ja Rohetiiger koostanud energeetikateekaardid ja rohepöörde tegevusplaaniga sai tutvuda juba aasta alguses. Kuhu me oma energeetika siis liikumas oleme, räägivad saates majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi nõunik Karlis Goldstein ja teadlane Mario Kadastik.
Suuresti on saate fookuses just vesiniku teekaart, mis kirjeldab tänast valdkonna seisu ja teemasid, mille raames saab määratleda vesiniku rolli kliimaeesmärkide saavutamisel, majanduse konkurentsivõime parandamisel ja erinevate sektorite süsinikuheitme vähendamisel.
Mario Kadastik leiab, et vesinikuriigiks saamiseks peame me leidma viise, kuidas luua kohapeal võimalikult suurt lisandväärtust. "Mida rohkem me suudame sellest lisandväärtuse ahelast siin ära teha, seda kallimalt me seda müüme. Meil on vaja investeerida teadus-arendustegevusse, rakendustegevusse, tehaste ehitamisse, tootmisvõimekusse, pilootprojektidesse ja nii edasi. Siis tuleb tasuvusarvutus ka parem." sõnas Kadastik.
Kuidas hoida Lääne-Eesti tuuleparke end Lätti ühendamast ja mida peab tegema, et vesinikust täispotentsiaal saada ning kuhu kogu meie energeetikasektor liikumas on, saab kuulata juba saatest.
Saatejuht on Mart Valner.
Kui me vesinikuga ei tegele, ühendavad Lääne-Eesti tuulejaamad end Lätti
Seotud lood
Aleksandr Kostin ja Sergei Astafjev, Placet Group OÜ (
laen.ee,
smsraha.ee) asutajad, on võtnud endale sihiks arendada ja edendada Eesti jalgpalli ja futsali ehk saalijalgpalli nii Tallinnas kui ka Ida-Virumaal. Nende juhitav MTÜ PG Sport on tuntud oma pühendumuse ja panuse poolest Eesti spordi edendamises, pakkudes uusi võimalusi noortele talentidele ja aidates kaasa spordi kultuuri arengule.