Lenno Uusküla: majandus pöördub tõusule, inflatsioon taandub
Luminori peaökonomist Lenno Uusküla kergitas katet panga täna avaldatavalt majandusprognoosilt, mis näitab, et majandus pöörab uuesti tõusule ja võib aasta lõpuks kasvada 4 protsenti ning inflatsioon jääb sel aastal 9 protsendi juurde.
Uusküla rääkis Äripäeva raadio hommikuprogrammis, et eelmise aasta langus kvartalist kvartalisse on olnud valus, kuid sel aastal hakkab tarbimine prognoosi järgi ühel hetkel uuesti taastuma. Inflatsiooniprognoos on Uusküla sõnul alanenud tänu erakordselt soojale talvele.
„See algas vajadusest. Meil oli materjal, aga me ei teadnud veel, mida see pikas plaanis suudab,” meenutab Karl Pärtel, tuleviku ehitusmaterjali tootev Myceeni kaasasutaja. Sarnase tee läbis ka kaugseirega tegelev ettevõte KappaZeta, kes soovis paremini modelleerida metsamahu ja -kõrguse hindamist satelliidifotodest tulenevast informatsioonist. Mõlemal juhul oli lahenduseks kaasata oma meeskonda ülikoolist teadlased. Mitte konsultatsiooniks, vaid väljundipõhiseks koostööks.