Rainer Saks: Ukraina võiduvõimalus on palju suurem, kui Venemaa kordab üht viga
Venemaa sumbunud suurpealetung on nende maksimum, kuid Ukraina pealetungi edukus sõltub sellest, kas Venemaa on oma vigadest õppinud, rääkis hommikuprogrammis julgeolekuekspert Rainer Saks.
Julgolekuekspert Rainer Saks leiab, et Venemaa jättis kasutamata võimaluse sellest sõjast sirge seljaga väljuda. Foto: Andres Haabu
Rainer Saks analüüsib hommikuprogrammis Ukraina sõja viimaseid arenguid ja võimalikke tulevikustsenaariume. "Põhimõtteliselt Venemaa suurpealetung ongi see, mida me oleme näinud ja mille puhul võiks öelda, et seal on ukrainlased võitjad," ütles Saks ja lisas, et pealetung sumbus kohaliku tähtsusega lahingutesse üksikutes rindepunktides.
Majandusteadlane Tõmofi Mõlovanov ei usu, et Venemaa muutub enne, kui see on lagunenud. Kiievis Äripäevale antud intervjuus ütleb ta siiski, et Ukraina selle sõja võidab.
Peking kasutab Venemaad eksisteeriva maailmakorra ümberkujundamisel "jäälõhkujana". Putini suhtes väljastatud vahistamisorder omab suurt tähtsust. Paistab aga, et Lääs polnud nõnda mastaapseks sõjapidamiseks ja vastava tehnilise abi ulatuseks valmis, kirjutab vaatleja Raivo Vare oma sõjablogi postituses.
Rahvamassid, ekstreemsed ilmastikuolud, elektrikatkestus, probleemid tehnikaga, vara lõhkumine, veekogude lähedus ja keelatud esemed – need on vaid mõned näited, millega tuleb arvestada ühe ürituse turvalisuse tagamisel. Iga turvapartner peab kõikvõimalikud stsenaariumid läbi mõtlema, mis võib juhtuda ning mis võib minna valesti. Vahel võib pisieksimus ühe meeldiva koosviibimise hetkega rikkuda.