Miljoni kaasanud idu: rahastajate leidmiseks kulub oluliselt rohkem aega
Ajal, mil idusektor januneb investeeringute järele, kaasas õigustehnoloogiafirma Avokaado 1,2 miljonit eurot, kuid ettevõtte asutaja Mariana Hagström tõdes, et rahastajaga kokkuleppe saamine võtab varasemast oluliselt rohkem aega.
Õigustehnoloogiafirma Avokaado kaasas 1,2 miljonit eurot. Raha kaasamisest käis Äripäeva raadios rääkimas ettevõtte asutaja Mariana Hagström (keskel esiplaanil ja valges). Foto: Avokaado
Äripäeva raadio hommikuprogrammis antud intervjuus rääkis Hagström, mille jaoks nad kaasatud raha kasutavad, kuid juttu tuli ka töötajate värbamisest idusektoris. Samuti andis ta ülevaate, millega Avokaado täpsemalt tegeleb, kes on nende suurimad konkurendid ning millised on Avokaado kasvuplaanid.
Energeetikasse panustav investor seisab teelahkmel: kas valida fossiilseid kütuseid või taastuvenergiat kasutav tootja? Mõlemaga on seejuures probleeme. Kuid on ka kolmas tee – tuumaenergeetika.
Hiljutise IPOde pillerkaari üks lemmikuid, kontoripindu pakkuv WeWork tegi NYSE börsilt eemaldamise vältimiseks 40:1 suhtega aktsialiitmise. Hinnalangust see aga ei peatanud.
Sel nädalal kaasas uut kapitali elektrisõidukite laadimise idufirma Vool. Ettevõtte tegevjuht Juhan Härm nentis, et neil on kindel investorite ring ning börsi kaudu jaeinvestoreid lähiajal laua taha ei lasta.
Oleks ju loogiline, kui väikeses Eestis astutaks roheidude toetamisel ühte jalga. Aga miks see siis nii ei ole, analüüsivad keskkonnainvesteeringute keskuse (KIK) projektijuhid Laura Gredzens ja Anni Raie.
Ettevõtet ostes ja müües sõlmitakse siduv hinnakokkulepe alles üsna lõpus, kui on hinnatud firma väärtus ja tehtud hoolsusaudit ehk due diligence raport. Teinekord võib sellest selguda, et miljoniga kasumis ettevõte on hoopiski miljoniga kahjumis, räägiti saates.