Mitmekesisusest kõneldes ei tasuks takerduda üksnes soolisusse ja vanuselisusse – need kaks aspekti on vaid mitmekesisuse kui nähtuse veepealne osa. Samuti ei saa mitmekesisusest rääkides jätta kõrvale võrdsust ja kaasamist. Kuidas need kolm omavahel seotud on?
- Helen Roots ja Andero Teras. Foto: Andres Laanem
Saatesarja „Töö ja palk“ oktoobrikuu esimeses saates on külas Mõttemaru juht, koolitaja ja psühholoog Andero Teras, kes avab mitmekesisuse mitmetahulist maailma ja räägib, keda me töökeskkonnas peale eelnimetatute tähele panema peaksime. Vastuse leiab muuhulgas ka personalijuhile väljakutset pakkuv küsimus, kuidas harida mitmekesisuse teemal nii juhte kui töötajaskonda.
Veel teeme saate käigus selgeks, mida kujutavad endast neurotüüpiliselt ja -atüüpiliselt toimivad ajud, miks ja kuidas integreerida töökeskkonda just viimaseid, mida tasuks lisada hüvede paketti migreenitajate jaoks, kuidas julgustada inimesi rääkima oma eripäradest juba töövestlusel, kuidas peletada eelarvamusi ning kellele ja missuguseid mööndusi teha. Samuti ei saa mitmekesisuse teemat käsitledes mööda minna töökiusust ja mikroagressioonist.
Anderole on sel teekonnal seltsiks Personaliuudiste juht Helen Roots.
Psühholoog jagab, kuidas panna töötajate erinevused meeskonna kasuks tööle
Seotud lood
Lindströmi müügitöö eripära seisneb iga tiimiliikme tugevuste ärakasutamises ja arendamises. Just müügiinimeste koolitamine ja vastutuse andmine nende eelistuste põhjal aitab püsivalt leida ja hoida motiveeritud töötajaid, selgub saatest “Minu karjäär”.