Enne uute võlgade võtmist tasub kaaluda võlanõustaja teenust, märkis finantsinspektsiooni juhatuse liige Siim Tammer.
- Finantsinspektsiooni juhatuse liig Siim Tammer Foto: Liis Treimann
Tammer rääkis Äripäeva raadio neljapäevases hommikuprogrammis, et paraku ei saa ka keelata lõhki laenamist – leidub inimesi, kes meelega petavad krediidiandjaid.
Lisaks rääkis Tammer, kuidas peaks tavaline rahalaenaja küsitava mainega laenukontorid ära tundma ning miks võeti Kreditexilt ja Ühisrahalt tegevusload.
Siim Tammerit intervjueeris Indrek Mäe.
Järelevalve selgitab, kuidas ennetada võlausaldaja tange
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Lisatud laenuandjate kommentaarid
Finantsinspektsioon tunnistas kehtetuks AB Kreditexi ja Ühisraha tegevusload, sest ettevõtete tegelikuks niiditõmbajaks osutus finantssektorisse sobimatu varijuht.
Kui Roman (nimi muudetud – toim) aastaid tagasi kinnisvara tagatisel pangalaenu võttis, polnud tal õrna aimugi, selle refinantseerimine viib ta hoiu-laenuühistusse Eesti Hoius, edasi inkassofirmasse, kus ta muutub oma korteri üürnikuks, ja et nüüd ähvardab teda sõna otseses mõttes peavarjuta jäämine.
Tarkvaraarendajale Merada on turvalisuse tagamine ühtviisi oluline nii uue tarkvara kirjutamisel kui ka küberrünnaku ohu minimeerimisel oma ettevõttele. Viimase jaoks tehakse koostöös Teliaga regulaarselt turvanõrkuste kontrolli.