Praegu hoiavad Hiina kiratsev ehitussektor, konfliktid Lähis-Idas ja sõda Ukrainas metallide nõudlust ja seega ka hindu madalal, rääkis Kuusakoski juhatuse esimees Toomas Kollamaa.
- Geopoliitiline olukord mõjutab oluliselt metallide hindu. Foto: Andras Kralla
Ilmselt püsivad ehitusterase hinnad ka tänavu mõistlikul tasemel, sõnas Kollamaa Äripäeva raadio hommikuprogrammis. Kui aga praegused kriisid mööduvad, toovad roheenergia tootmisvõimsuste arendamise ja ehitusmahu järsk kasv kogu metalliturule paratamatult olulise defitsiidi.
“Milliseks metallide hinnad siis kujunevad, on täna väga raske öelda, sest Venemaa sissetungil Ukrainasse me nägime, et tegelikult metallide hindadel lage ees ei ole. Hinna dikteerib väga selgelt nõudlus,” rääkis Kollamaa.
Intervjuus tõi ta välja, millistest metallidest on suurim puudus ning kui palju mõjutab metallide hindu Punase mere kriis. Samuti tuli juttu automaksu mõjust romude likvideerimisele ja ümbertöödeldud metallide populaarsuse kasvust, mida veab süsinikujalajälje olulisemaks muutumine.
Intervjueeris Hando Sinisalu.
Sõjad ja kriisid hoiavad ehitajatele olulise materjali hinna madalal
Seotud lood
Keerulisel ajal Saku Metall Gruppi juhtima asunud Kristiine Kadak jagas pereettevõtlusele keskenduvas saates “Võitjate põlvkonnad", kuidas ta on Saku Metalli juhina pidanud iga päev riskijuhtimisega tegelema.
Rahvamassid, ekstreemsed ilmastikuolud, elektrikatkestus, probleemid tehnikaga, vara lõhkumine, veekogude lähedus ja keelatud esemed – need on vaid mõned näited, millega tuleb arvestada ühe ürituse turvalisuse tagamisel. Iga turvapartner peab kõikvõimalikud stsenaariumid läbi mõtlema, mis võib juhtuda ning mis võib minna valesti. Vahel võib pisieksimus ühe meeldiva koosviibimise hetkega rikkuda.