Obskuurne majandus: maailma populaarseim arvutimäng on pärit Nõukogude Liidust
Kõigi aegade müüduim arvutimäng on pärit … Venemaalt. Õigemini Nõukogude Venemaalt. See loodi aastal 1984 ning seda mängu on müüdud enam kui 520 miljonit koopiat.
Kes tunneb mängu ära? Võib-olla pole te varem märganudki mängu päises ja kujunduses olevaid sibulakupleid? Foto: Nintendo
Mängu looja Aleksei Pažitnov ei saanud esialgu mängu valmis saades mitte üht senti tulu – alles 12 aastat hiljem teenis ta sellega oma esimesed dollarid. Ja kõvasti teenis. Millisest mängust jutt on, kuulake saatest “Obskuurne majandus”, saatejuht on Linda Eensaar.
Lõuna-Koreas pole kõige tähtsamad perekonnad mitte riigijuhtide või poliitikute pered, vaid suurfirmade dünastiad. Neid tuntakse seal kui chaebol’id. Samsung, LG, Hyundai ja paljud teised on rikaste eliitperekondade käes, kes omavahel ka rivaalitsevad, abielluvad, intrigeerivad.
Kui te peaks juhuslikult olema koorikloomade suhtes allergiline, olete ilmselt allergiline ka prussakate suhtes. Ja kui te olete prussakate suhtes allergiline, võiksite vältida tööstuslikult jahvatatud kohviubadest omale kohvi tegemist.
Eelmise aasta novembris läks USAs ühe Danielle’i-nimelise naise auto Kia Sorento põlema. Pole just globaalses mõttes meeletu õnnetus ja keegi õnneks viga ka ei saanud.
Riigi loodud IT-majad pakuvad erasektori IT-ettevõtetele järjest rohkem konkurentsi. Võisteldakse tööjõuturul, IT-firmadel on oht muutuda tööjõurendi pakkujateks, selgitavad saatekülalised Äripäeva raadios.