USA presidendivalimisteni on jäänud vaid viis kuud. Kes on ees, kas Trump või Biden ning kumb tooks presidendina Eestile rohkem kasu, sellest räägime saates “Globaalne pilk” Tallinna Ülikooli rahvusvaheliste suhete dotsendi Matthew Crandalliga.
- Saate “Globaalne pilk” põhiteemaks on USA valimised. Foto: AP/Scanpix
Donald Trump on Crandalli sõnul kahtlemata problemaatiline ja tekib küsimusi, kas kõik, mis ta teeb, on legaalne. Kuidas kas ta oleks ka problemaatiline presidendina ja problemaatiline Eestile?
Kas Donald Trump on ohtlik? Kas Biden on liiga vana? Ausalt.
Veel räägime, mida vabariiklased nimetavad USAs "invasiooniks" ja miks on lõunapiiril nii keeruline seda probleemi lahendada.
Arutame, mis hakkab juhtuma USA abiga Ukrainale ja milline on ameeriklaste üldine suhtumine teemasse: kas Ukrainat tuleb abistada või abi lõpetada.
Saadet juhib Jaroslav Tavgen.
Globaalne pilk: kumb oleks Eestile parem, Trump või Biden?
Seotud lood
Hiinas kasutatakse mõjutustegevuse kirjeldamiseks väljendit “laenatud suud”, mille orki on kukkunud ka üks Eesti tuntud poliitik, selgus saates “Globaalne pilk”.
Värske “Globaalne pilk”
Prantsusmaa presidendi Emmanuel Macroni idee strateegilisest autonoomiast on kannustatud soovist Euroopa Liidu tööstust taas konkurentsivõimeliseks teha, ütles "Globaalse pilgu" saates Prantsusmaa asjatundja Vootele Päi.
Vahepeal kiiruga levinud kuulujutud Putini peatselt saabuvast surmast on takkajärele ilmselt hoopis Kremli koordineeritud psühholoogiline operatsioon, et tekitada Läänes illusiooni, et Ukrainat polegi tarvis aidata, nentis Venemaa ekspert Raivo Vare saates “Globaalne pilk”.
Arvutipargi renditeenus on mugav, säästlik ja (tuleviku)kindel. Green IT tegevjuht Asko Pukk usub, et ettevõtete äriline fookus peab alati olema enda põhitegevusel, sektoril, mida teatakse peensusteni, et olla konkurentidest paremad – just selleks vajaliku aja ja raha renditeenus vabastab.