Kuigi konkurentsiamet leidis oma analüüsis, et kütusekartelli pole, siis ameti juhi Evelin Pärn-Lee sõnul ei taha ettevõtjad ka omavahel konkureerida.
- Konkurentsiameti juht Evelin Pärn-Lee Foto: Raul Mee
“Oligopoolsel turul, kus küll paistab, et on tugev hinnakonkurents, on ettevõtjatel päris mugav ikkagi oma positsiooni hoida,” sõnas Pärn-Lee Äripäeva raadio hommikuprogrammis. “Konkureerimine ei ole nüüd väga kellegi huvides.”
Ta selgitas, et kuna hinnad liiguvad sama rütmis, siis turul pole nii teravat konkurentsi, kui võiks olla. Siiski märkis ameti juht, et Eesti ei erine selle poolest teistest riikidest.
“Kui on oligopoolne turg, siis kõigil on kasulik hoida mingit hinnastamise taset,” sõnas Pärn-Lee.
Konkurentsiameti juhiga tuli juttu ka elektri universaalteenuse vaidlusest Enefit Poweriga ja tehnoloogiahiidude piiramisest.
Intervjueeris Kristjan Kurg.
Konkurentsiameti juht: tanklaketid pole konkureerimisest huvitatud
Seotud lood
Konkurentsiameti analüüs hajutas kahtlused kütusekartellist, ameti soovitused edasiseks said kütusefirma juhilt aga karmi kriitikat.
Konkurentsiamet Eesti tanklakettide hinnakujunduses ja tegutsemises midagi taunimisväärset ei leidnud.
Universaalteenusele seatud hinna eest konkurentsiametilt miljoneid eurosid kahjutasu nõudnud Enefit Power jõudis järelevalvega kompromissile.
Kui Evelin Pärn-Lee oli konkurentsiametit juhtima asunud ja luges esimest korda ameti tulemustasude reeglistikku, oli tema kui jurist üllatunud.
Ettevõtete juhtidel tuleb muude küsimuste kõrval mõelda ka sellele, mil moel oma töötajaid kõige tulemuslikumalt innustada. Mitmed neist on kasutusele võtnud boonuspaketid ja üha rohkemad kaaluvad töötajatele lisahüvede pakkumist, just selliste, mida päriselt enim vajatakse ning hinnatakse: tööalased arenguvõimalused, rahalised boonused, täiendav tervisekindlustus, paindlik töökorraldus ja ühisüritused. Leinonen toetab oma klientidest tööandjaid iga päev just motiveerimisprogrammide väljatöötamisega. Millised on kõige populaarsemad boonusmeetmed?