Ajakirjanikud: maksuplaanidest paistab bardakk, Hanschmidt pürib Buffettiks
Uue peaministriga valitsus saadab ühelt poolt sõnumi, et tahab tegutseda ja plaan on olemas, ent plaanide detailidesse minnes ei paista olevat asjad neile endilegi selged, rääkisid ajakirjanikud Äripäeva raadio saates “Äripäev eetris”.
Ajakirjanikud Dmitri Fefilov, Laura Saks, Neeme Korv. Foto: Liis Treimann, Andras Kralla
“Öeldakse: me teeme nii. Pärast selgub, et ei tule ikkagi nii välja. Olukorda maksudega võib juba nimetada bardakiks,” ütles Dmitri Fefilov. Ajakirjaniku hinnangul on ootamatu, et Reformierakond laseb ühel enda loodud süsteemil niiviisi laiali vajuda.
Ajakirjandus peab aitama tagada, et ühiskonnas säiliksid võrdsed võimalused nii äris kui poliitikas. Et oleks aus konkurents ega võrsuks korruptsioonirisk, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Võimalik, et Tallinki aktsiate suurelt üles ostmisega astusid Infortari juhid pika sammu aasta ettevõtja tiitli suunas, lihtsalt aastanumber on veel lahtine. Harilik investor peab aga praeguse seisu puhul paari aspekti selgelt teadvustama, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Nädala alguses maailma börse tabanud langus vaatab punase miinusena vastu investorite portfellidest. Otsuse, kuidas tegutseda, peab igaüks lõpuks ikkagi ise vastu võtma, sest ka helgeimad pead eksivad, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Saatan peitub detailides – ettevõtete tulumaksust võivad pihta saada ettevõtjad, maksuamet ning Eesti kui soodsa maksukeskkonnaga riigi renomee. Enne maksu kehtestamist peab ministeerium leidma vastuse mitmele olulisele küsimusele.
Riigi loodud IT-majad pakuvad erasektori IT-ettevõtetele järjest rohkem konkurentsi. Võisteldakse tööjõuturul, IT-firmadel on oht muutuda tööjõurendi pakkujateks, selgitavad saatekülalised Äripäeva raadios.