“Meil on ettevõttes lühiajaline vaade 3–5, pikaajaline vaade kümme aastat tulevikku. Riigil sellist vaadet pole või siis pole seda ettevõtjatega jagatud ja sellest tulevadki pahameel ning ebakindlus,” vastas saates „Tööandjate tund“ Tallinna Kaubamaja juht Erkki Laugus küsimusele, kas ettevõtjad on liiga pessimistlikud ja vingume end vaeseks.
- Erkki Laugus (vasakul) ja Ain Käpp (paremal) räägivad saates kaubanduse ja toitlustuse-majutuse väljavaadetest järgmisteks aastateks. Foto: Kollaaž/Raul Mee/Andras Kralla
“Tegeleme (maksumuudatustega – toim) kiirabimeetodil kellegi elustamisega, teadmata, mis tal viga on,” lisas Erkki Laugus, kes kuulub ka kaupmeeste liidu juhatusse.
Kriitiline on ka Eesti Hotellide ja Restoranide Liidu juhatuse esimees ning hotellide Radisson ja Palace juht Ain Käpp, ehkki turismivaldkonna plaanide seadmise osas koostöös riigiga on ta lootusrikas. „Loomult olen üdini positiivne, aga viimase nelja aasta jooksul oleme pidevalt pidanud otsima, kust seda optimismi leida,“ märkis ta. „Ettevõtluskeskkond muutub ja kunagi ei tea, mis ülehomme juhtub. Seda ei saagi virinata pealt vaadata."
Kaubanduse ja toitlustuse-majutuse väljavaade järgmisteks aastateks on kasin – tarbijate kindlustunne on madal ja maksutõusud võimendavad niigi kiiresti kasvanud kulusid. Saates tulebki juttu sellest, millised takistused seisavad ettevõtete arengu teel ja kuidas neid eemaldada, mida saavad teha ettevõtjad ise ja mida peaks tegema riik ning kuidas vaenuliku naabri kõrval end investoritele atraktiivseks kujundada ja kuidas leida ambitsiooni ettevõtete ning majandusruumi ümber kujundamiseks.
Saates kõnelevad Erkki Laugus ja Ain Käpp. Saatejuht on Rivo Sarapik. Saadet toetab Eesti Tööandjate Keskliit.
Tippjuhid: me ei vingu end vaeseks, kriitika on põhjendatud
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Pärnu suurim kaubanduskeskus Port Artur on saanud ühe ja ainsa omaniku – senise kahe võrdse omaniku asemel.
Augustis peatus majutusettevõtetes 462 000 turisti, mida on 8% enam kui aasta varem samas kuus, 2019. aasta augustile jäi turistide arv tänavu siiski 5% alla, teatas statistikaamet.
Oleg Grossile kuuluv OG Elektra ostab ära Aqva Hotelsi ja viib lõpule seniste omanike plaani rajada Viljandisse uus spaahotell.
Maailma Kullanõukogu avaldas eelmise aasta lõpus raporti, milles lükati ümber väited, et kulla pikaajaline tootlus on võrreldav inflatsioonitempoga. Uuringust tuleb välja, et kulla hinnatõus on olnud inflatsioonitempost kaks korda kiirem ning kulla hinna peamised mõjutajad on hoopis majanduskasv ning globaalsete aktsia- ja võlakirjaturgude koguväärtus.