Kui julgolekumaksu eel viiakse investeeringud ettevõtte alt eraisiku alla, pole selles midagi halba, leiab rahandusministeeriumi finants- ja maksupoliitika asekantsler Evelyn Liivamägi.
- Kuula intervjuust Rahandusministeeriumi finants- ja maksupoliitika asekantsleriga, mis muutub krüptovarade maksustamisega ja millised arutelud on teise sambaga uuesti liitumise ümber. Foto: Liis Treimann
Kui eraisik on investeerimiseks valinud äriühingu vormi, sest see oli soodsam, ent nüüd muudab vormi ümber, on see tavapärane praktika. "Inimene saab võib-olla halduskoormust vähemaks, ei pea majandusaasta aruandeid esitama. Tõenäoliselt muudab see julgolekumaksu laekumist, aga oleme arvestanud, et kogu tekkepõhiselt kasumilt, mida praegu teame, ei maksta julgolekumaksu," rääkis Liivamägi Äripäeva raadiole investor Toomase konverentsil.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Selgitused praktiliste näidetega!
Investeerimiskonto süsteemi paindlikumaks muutmine, krüptokahjumite arvesse võtmine ja mikroettevõttena tegutsemise lihtsustamine on head uudised, kuid ettevõtte käibemaksu- ja tulumaksu puudutavad muutused investoreid ei rõõmusta.
Lisaks ka positiivseid uudiseid
Uuel aastal kerkisid mitmed maksud, näiteks tulumaks, aktsiisid ja maamaks. Maksutõuse on oodata aga selle aasta jooksul veel.
Järgmisest aastast jõustuvad laiapõhjalised maksutõusud. Kuidas toimetada enne aasta lõppu pensionivaraga, palkadega ja dividendiga, andsid nõu KPMG Eesti maksuvaldkonna juht Joel Zernask ja maksunõustaja Einar Rosin.
Ettevõtete kasumist tüki naksava julgeolekumaksu detailides paistab palju ebavõrdsust ja ebaõiglust, lähemalt vaadates leidub ka olukordi, kus maksu peavad maksma need, kel reaalselt kasumit ei ole.
Äripäeva raadio sisuturundussaade on pühendatud väikeettevõtete konverents-messile Südi 2025, kus jagavad kogemuslugusid väikeettevõtjad. Suurfirmade esindajad annavad nõu finantseerimise, energia-, IT-, tervise- ja personaliküsimustes.