Investorid otsivad kõrgendatud geopoliitiliste pingete perioodidel tihti tootlust kaitseaktsiatest, sest need ettevõtted saavad kasu valitsuste suurenenud kulutustest kaitse- ja julgeolekumeetmetele. 2024. aastal, kui geopoliitilised pinged jätkuvad, võivad kaitseaktsiad olla investoritele atraktiivsed võimalused. Freedom24 annab teada, mida tasuks kaitsevarude hindamisel arvesse võtta.
1. Valitsuse kulutused.
Geopoliitilised pinged sunnivad valitsusi tavaliselt kaitse-eelarvesse rohkem raha eraldama. Suurenenud kulutustest saavad kasu ettevõtted, kes tarnivad olulist kaitsevarustust, -tehnoloogiat ja -teenuseid.
2. Mitmekesistamine.
Otsige kaitseettevõtteid, millel on mitmekesine portfell erinevates kaitsesektorites nagu lennundus, küberjulgeolek ja sõjavarustuse tootmine. Mitmekesistamine aitab vähendada riske, mis on seotud kõikumistega konkreetsetes kaitsesegmentides ja annab investeeringule stabiilsuse.
3. Innovatsioon ja tehnoloogia.
Ettevõtted, kes arendavad kõrgetasemelisi kaitsetehnoloogiaid, ületavad suurema tõenäosusega oma konkurente. Otsige ettevõtteid, kes investeerivad sellistesse valdkondadesse nagu autonoomsed süsteemid, küberjulgeolek ja järgmise põlvkonna relvasüsteemid.
4. Finantstervis.
Tugev bilanss ja terve rahavoog on olulised näitajad, mis näitavad kaitseettevõtte suutlikkust taluda majanduse ebakindlust ja investeerida kasvuvõimalustesse.
5. Globaalne haare
Üleilmselt esindatud ja mitmele rahvusvahelisele turule juurdepääsu omavad ettevõtted võivad olla paremas olukorras geopoliitilises ebakindluses navigeerimiseks ja kogu maailmas pakutavate võimaluste kasutamiseks.
Kaitseaktsiad, mida investorid võiksid kaaluda
1. Lockheed Martin Corporation (LMT)
Lockheed Martin on tuntud oma mitmekülgse kosmose-, kaitse- ja kaitselahenduste portfelli poolest, sealhulgas lennukid, raketid ja küberturvasüsteemid. Lockheedi legendaarne uurimiskeskus "Skunk Works" Californias on maailmas tuntud.
Ettevõte on kasutanud uurimisvõimalusi, et saada kõrgetasemeliste hävitajate, kõrgtehnoloogiliste rakettide ja täiustatud elektroonika alal liidriks.
2. Raytheon Technologies Corporation (RTX): Raytheon Technologies:
Pakub laia valikut tooteid ja teenuseid, sealhulgas raketitõrjesüsteeme, lennukikomponente ja küberjulgeolekulahendusi. Raytheon Technologies ei tooda sõjalaevu ega hävitajaid. Siiski mängib see olulist rolli paljudel olulistel sõjalistel platvormidel, mida juhivad teised töövõtjad. Tegu on 2020. aastal kaitseelektroonikale ja rakettidele spetsialiseerunud Raytheoni ning lennukimootoreid ja mitmesuguseid muid kosmosesõidukite osi valmistava United Technologiesi ühinemise tulemusega.
3. Northrop Grumman Corporation (NOC)
Northrop Grumman on spetsialiseerunud kosmose- ja kaitsetehnoloogiatele, sealhulgas mehitamata süsteemidele, küberjulgeoleku- ja kosmosesüsteemidele.
Ettevõte on tihedalt seotud tuumatriaadiga – tuumarakettide, pommitajate ja allveelaevade kombinatsiooniga. Ettevõtte keskendumine innovatsioonile ja tehnoloogilistele edusammudele annab hea võimaluse pikaajaliseks kasvuks.
4. Boeing Company (BA)
Kuigi Boeing on peamiselt tuntud oma kommertslennunduse äritegevuse poolest, opereerib see ka märkimisväärset kaitsesegmenti, pakkudes selliseid tooteid nagu sõjalennukid, satelliidid ja kaitsesüsteemid. Boeing toodab Pentagonile mitmeid lennukeid ja helikoptereid ning tegeleb kosmoseuuringutega. Ettevõtte kaitseäri on hargnenud ka autonoomsete allveelaevade ja muude toodetega. Praegu on mõningane ebakindlus seoses 737 Machiga.
5. General Dynamics Corporation (GD)
General Dynamics on mitmekesine kaitseettevõte, mille ärisegmendid on lennundus, merendus, lahingusüsteemid ja infotehnoloogia. Ettevõtte lai portfell ja tugevad riigilepingud teevad sellest kaitseinvestoritele kindla valiku.
General Dynamics on üks kahest suuremast sõjalaevaehitajast ning omab tankide ja maismaasõidukite portfelli, mis teeb sellest USA armee üheks juhtivaks tarnijaks. General Dynamicsil on ka üks suurimaid kaitsele keskendunud IT-ettevõtteid, mis annab talle teatud tulude stabiilsuse ajal, mil Pentagon vähendab seadmete ostmist.
Geopoliitilised pinged võivad investoritele luua nii võimalusi kui ka riske, seega on tasakaalustatud lähenemine portfelli haldamisele ülioluline.
Freedom24 on investeerimisplatvorm väärtpaberite, aktsiate, fondide ja muuga kauplemiseks, mis sobib iOS- ja Android-operatsioonisüsteemidega nutitelefonidele ja tahvelarvutitele. Selle loojaks on Euroopa maakler Freedom Finance Europe Ltd, mis kuulub valdusfirmasse, mille aktsiad on noteeritud Nasdaqi börsil. Ettevõttel on esindused USAs, Saksamaal, Poolas, Hispaanias, Kreekas, Prantsusmaal, Küprosel, Kasahstanis, Ukrainas, Aserbaidžaanis ja Armeenias. Ettevõte plaanib peagi avada oma esinduse Tallinnas.
Uuri lisaks:
freedom24.com
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Töötukassa peale mõeldakse enamasti siis, kui räägitakse töötusest, koondamistest, maksude tõstmisest või koolitustest. Vähem tuleb jutuks aga tööturuasutuse tase ja võrdlus teistega, eelkõige muidugi naabritega.