Kas tehisaruga tegelevatesse ettevõtetesse tasub raha paigutada, arutletakse sel korral saates “Investeerimisideede universum”.
- Viimase aasta erakordne nõudlus AI järele on tõstnud Nvidia aktsia väärtuse uutesse kõrgustesse. Foto: Zuma/Scanpix
Arutame, kas Euroopa mahajäämus Hiinast ja USAst on paratamatu, millisele turunišile võiksid AI valdkonnas keskenduda Eesti ettevõtted, kas tehisintellekti kasutavate ettevõtete turuväärtus on suurem ja millistesse firmadesse tasuks AI arengut silmas pidades investeerida.
Räägime ka, kas AI on targem kui kolm kassi, kuidas kurjategijad tehisaru ära kasutavad ja mida tehisintellektile ette heidetakse.
Saates on külas professor Eduard Petlenkov, Kristjan Jansons MindTitanist, Tarmo Toiger ja Hanno Lindpere KPMGst ning saatejuht on Hando Sinisalu.
Kas tehisaruga tegelevatesse ettevõtetesse tasub investeerida?
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Sisuturundussaates "Investeerimisideede universum" võtame vaatluse alla Ameerika Ühendriigid. Räägime sellest, mis on USA majanduse edu alus, mis on American dream'i olemus täna ja kas ebavõrdsus Ameerikas kasvab.
Kuhu investeerida tervishoius kümme miljonit eurot 10aastase horisondiga ja mida teha, et elada kümme aastat kauem, arutatakse Äripäeva raadio värskes saates.
Arutlevad Hein, Noorma ja Lindpere
Kas kosmoses on võimalik raha teenida, millised on Eesti firmade võimalused kosmoses äri teha ja kas kosmosesõda on reaalne, räägivad Äripäeva raadios kosmoseprofessor Mart Noorma, investor Raivo Hein ja KMPG Estonia nõustamisteenuste juht Hanno Lindpere.
Ettevõtet ostes ja müües sõlmitakse siduv hinnakokkulepe alles üsna lõpus, kui on hinnatud firma väärtus ja tehtud hoolsusaudit ehk due diligence raport. Teinekord võib sellest selguda, et miljoniga kasumis ettevõte on hoopiski miljoniga kahjumis, räägiti saates.