Tööterror Pärnumaa tippjuhi käe all: aastaid sõimu, alandust ja vaimset vägivalda
Pärnumaa suurima tööandja Wendre mürgise töökeskkonna avalikustamine äratas Sindi lõngatehase endiste töötajate mälestused: nad talusid enda sõnul aastaid sama juhi käe all alandusi, solvanguid ja vaimset vägivalda.
Paks Eesti poiss; see lollakas vanamehenäss; paks värvimaja poiss; nõme naine; vastik vanaeit - nii nimetas oma töötajaid nende nimede selgeks õppimise asemel praegu Pärnumaa suurimat tööandjat Wendret juhtiv taanlane Dennis Ulrik Kristensen. Kollektiivselt olid töötajad sageli tema jaoks "ahvid”.
Pärnumaa uhkusest ja suurimast tööandjast, patju, tekke ja madratseid tootvast Wendrest on saanud segaduste tanner – töötajad voolavad firmast välja ja õhk on arusaamatustest paks. Endiste töötajate näpp näitab süüdistavalt uue juhi Dennis Kristenseni poole.
Jah, kiuslik sõna teeb tänapäeval kiiremini ja suuremat kahju kui mõnekümne aasta eest, aga ettevõtte maine kaitsmiseks on viiskümmend paremat varianti kui trahviähvardus, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Eesti Ametiühingute Keskliit teatas pärast Äripäevas ilmunud Wendre probleemide lugu, et Pärnumaa suurfirma ei käitu ilmselt õigesti, kui trahvib töötajaid kuulujutu levitamise eest.
Inimesed tulevad muudatustega kaasa, kui neist kuuldakse otse juhilt ja on võimalus ka avatult küsimusi esitada, kirjutab Swedbanki personalijuht Ülle Matt ajendatuna Äripäeva loost Pärnumaa suurimas tööandjas Wendres valitsevast pingelisest õhkkonnast.
Ettevõtte müügihinna kujunemine on keerukas protsess, kus müüja teeb elus sageli ainukordse tehingu ja emotsionaalne faktor võib olla üsna suur. Paraku seda komponenti hinnastamise juures kasutada ei saa, tõdesid PwC Estonia tehingute nõustamise juhtivkonsultandid Allar Karu ja Sass Karemäe.