Eesti kuumima IT-kooli telgitagused ehk kuidas tuuker ja pagar programmeerima õpivad
“Hariduselt olen psühholoog, kuid põhiliselt olen tööd teinud merel,” ütleb tuuker Markko Junolainen, kes on koos minuga üks 600 õpilasest, kes pääses Jõhvi IT-kooli sprindile, mille järel selguvad kooli lõplikult vastu võetud 200 inimest.
Jõhvi IT-kooli katsetel Sillamäel kõnnivad mulle vastu keevitajad, näitlejad, mehaanikud, kondiitrid ning leidub ka juba väljaõppinud programmeerijaid. Markko Junolainen on üks huvitavamatest näidetest: ta on 38aastane pereisa, kes kolis Eestist ära pea 15 aastat tagasi, et elada Egiptuses, Tais, Maldiividel, Indoneesias ja muudes eksootilistes maades. “Alguses töötasin sukeldumisinstruktorina ja viimased viis aastat tuukrina. Tegelikult olen pikemat aega mõelnud sellele, et ITd õppida,“ räägib ta.
Hommikuprogrammis käisid külas Jõhvi tehnoloogiakooli juht Elle-Mari Pappel ja kooli üks asutajatest Martin Villig. Nad rääkisid, kas ambitsioonikas projekt on kulgenud plaani järgi ja mis nüüd edasi saama hakkab.
Selleks, et jalad seinale visata, ei pea oma osalusest firmas loobuma või seda kahandama, ei näe Wise’i üks asutajaid ja tegevjuht Kristo Käärmann põhjust börsile mineku järel igapäevatöös järele anda. "Jalad võib ju seinale visata igal õhtul ja nädalavahetusel isegi hoida neid pikemalt seina peal."
Rahvusvaheline keskkond ja välisriigis saadud kogemus on ülioluline, sest aitab laiendada ka koolitusvõimalusi Eestis, kirjutavad kohalike iduettevõtjate koorekihi toel loodava Jõhvi tehnoloogiakooli juhid Karin Künnapas ja Elle-Mari Pappel.
Teisipäevases hommikuprogrammis helistasime pikaajaliste iduettevõtluse kogemustega Karin Künnapasele, kes koos Elle-Mari Pappeliga hakkab sügisest juhtima praktilist täiendharidust pakkuvat Jõhvi tehnoloogiakooli.
Freedom Holding Corp. avaldas oma 2025. aasta teise kvartali tulemused, mis näitavad ettevõtte käibes ja puhaskasumis märkimisväärset kasvu. Tulenevalt laienemisest, tõusid ka ettevõtte kulud.