Börsifirma Nordecon vedas Rootsis alt tellijaid ja jäi võlgu alltöövõtjatele, kuid on jätnud tütarfirma põhja minemise loo oma tuhandetele aktsionäridele siiani rääkimata. Kord Rootsis börsifirma lummusesse langenud partnerite suid aga pole võimalik sulgeda.
Lugu saab alguse 2015. aastal, kui Nordeconi toonane juht Jaano Vink teatas esimesest Rootsis sõlmitud lepingust. "Usun, et tegemist on hea algusega ning selle nimel nähtud vaev tasub end igati ära,” ütles ta. Rohkem kui kuus aastat hiljem näeme tagasivaatepeeglis hoopis trööstitumat pilti. Kasumit suutis tütarfirma Swencn teenida vaid kahel esimesel tegutsemisaastal. Kui esialgu sujus koostöö alltöövõtjatega hästi ja raha laekus neile mõistlikul ajal kontole, siis 2017. aastal saabus pööre.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Börsil noteeritud Nordeconi tütarfirma Swencn puhul pole häbilugu mitte tõik, et Rootsi turul kõrbeti, vaid see, mismoodi tellijaid alt veeti, alltöövõtjatele võlgu jäädi ning osanikke teadmatuses hoiti. Investorid ei pea niisugust ettevõtluskultuuri taluma ja rahastama, kirjutab Äripäev juhtkirjas.
Pankrot muutus tõenäolisemaks kui pääsemine
Börsiettevõtte Nordecon tütarfirma Rootsis on kukkunud suurtesse võlgadesse ja kohalik krediidiregister hoiatab firmat pankrotiohu eest. Alltöövõtjad peavad börsifirma käitumismustrit kurioosseks, Nordecon lubab võlad tasuda.
Ehitusfirma Nordecon tütarettevõte Swencn AB läheb Rootsis saneerimisele, et ületada raskused arvete tasumisel, teatas börsifirma.
Nordeconi Rootsi tütarfirma Swencn AB on võlausaldajate sõnul teinud ettepaneku tasuda saneerimisega 25 protsenti võlgadest, kuid ettevõtjad kahtlevad selleski lubaduses. Swencn ei ole seni saneerimiskava saatust teatavaks teinud.
Äripäeva raadio sisuturundussaade on pühendatud väikeettevõtete konverents-messile Südi 2025, kus jagavad kogemuslugusid väikeettevõtjad. Suurfirmade esindajad annavad nõu finantseerimise, energia-, IT-, tervise- ja personaliküsimustes.