Kõigi silme all, aga samas ikka salaja – konservatiivset maailmavaadet levitav Ühiskonnauuringute Instituut korraldab salajasi küsitlusi, mis aitavad Isamaa erakonnal poliitilist kurssi seada.
Ühiskonnauuringute Instituuti on aastaid saatnud kahtlused, kas äkki kogub ja jagab selle leivaisa, Isamaasse kuuluv suurettevõtja Parvel Pruunsild väärtuslikke uuringutulemusi salaja ja tasuta oma erakonnale. See tähendaks seadusevastast annetamist. Instituut on jutud alati tagasi lükanud, rõhutades, et nemad ei tee ühelegi erakonnale tellimustöid ning avalikustavad kõik oma uuringud.
Äripäev leidis nüüd nendes väidetes mitu ebakõla.
Pane tähele: Äripäev vaatles konservatiivse mõttekoja MTÜ Ühiskonnauuringute Instituut tegevust pikema aja jooksul ning avaldab lähinädalatel sel teemal mitmeid artikleid.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Isamaa juurtega konservatiivsel mõttekojal on õnnestunud Eesti ajakirjandus ümber sõrme keerata. Selge konservatiivse agendaga ja kohati kallutatult esitletud uuringud jõuavad avalikkuse ette kui neutraalne tõde.
Plaanitakse seadusemuudatust, mis mõttekodasid ohjaks
Valitsuserakonnad peavad vajalikuks uurida lähemalt, kas ja kuidas Ühiskonnauuringute Instituut Isamaa erakonnale uuringuid tilgutab ning ega pole tegu Isamaa keelatud rahastamisega.
Erakond Isamaa sugemetega mõttekoda Ühiskonnauuringute Instituut pesi end kavalate võtetega puhtaks ja hakkas ajakirjanduse abiga avalikku arvamust kujundama, rääkisid ajakirjanikud arvamussaates “Äripäev eetris”.
Saates Martin Mölder, Kaarel Tarand ja Tõnis Leht
Eestis pole harjutud poliitiliste või maailmavaateliste mõttekodadega, kuid nagu toetab Salk liberaalset maailmavaadet, on raske eitada, et Ühiskonnauuringute Instituut teeb sama konservatiivse hoiakuga, rääkis politoloog ja Salga nõukogu liige Tõnis Leht saates “Kuum tool”.
Maailma Kullanõukogu avaldas eelmise aasta lõpus raporti, milles lükati ümber väited, et kulla pikaajaline tootlus on võrreldav inflatsioonitempoga. Uuringust tuleb välja, et kulla hinnatõus on olnud inflatsioonitempost kaks korda kiirem ning kulla hinna peamised mõjutajad on hoopis majanduskasv ning globaalsete aktsia- ja võlakirjaturgude koguväärtus.