Kunstnikud, näitlejad, ajakirjanikud, riigiametnikud ei suudaks korterioksjoneil võistelda suurte kinnisvarafirmadega, selgitas Niilus. Ilmselt pole oksjon ka tulevikus ainuvõimalik lahendus, lisas ta.
Tallinna volikogu õigusnõunik Hilja-Anne Merzin ja volikogu esimees Edgar Savisaar on varem kinnitanud, et kesklinna valitsus rikkus korterite erastamisel seadust.
Niiluse kinnitusel on kõik tööandja eluruumiks eraldatud ruumid olnud väga halvas seisukorras.
Kesklinna valitsuse õigusnõuniku Indrek Ahlbergi ütlusel võib üürnik nõuda linnalt ka tema tehtud remondi kulude väljamaksmist.
Kesklinna valitsus on viimaste aastate jooksul paljudele firmadele eraldanud tööandja eluruumiks kokku 231 korterit, mille väljaehitamisega on linn saanud Niiluse väitel juurde 20 000 ruutmeetrit elamispinda.
Tööandjate korteritesse sisse kirjutatud inimesed on korteri hiljem allpool turuhinda nn kollaste kaartide eest erastanud.
Kõik tööandja eluruumid on kesklinna valitsus Niiluse väitel eraldanud koostöös kesklinna halduskoguga. Ka peaminister Tiit Vähi vanalinnas asuv korter ja tema tütre korter Liivalaia tänavas on vormistatud korrektselt, lisas ta.
Korterite erastamise õiguslikkust tööandja kaudu arutas eile õhtul ka Tallinna linnavolikogu revisjonikomisjon.
Seotud lood
Tulev aasta toob ettevõtjatele hulganisti lisakulusid erinevate maksude ja seadusemuudatuste näol. Kindlasti tuleb tegeleda kulude kärbetega hoidmaks jätkusuutlikku konkrurentsieelist turul. Selleks peab olema esimene samm taotleda paremad krediidi rahastuse tingimused. Pane rahastajad proovile laenuvõrdlusportaalis Sortter!