Dollar, alustas eile hommikul Euroopa turgude avamisel veidi alla 1,690 DEM/USD (13,52 krooni) taseme. Olulisi dollari liikumisi kogu päeva jooksul siiski ei toimunud ja õhtul oli dollar 1,689 DEM/USD (13,51 krooni) tasemel. Saksamaa riigipanga president H. Tietmeyer ei reageerinud sisuliselt eilsele dollari tõusule, mis toimus pärast FEDi juhi A. Greenspani sõnavõttu Washingtonis. Buba liider kinnitas, et tal ei ole midagi lisada juba Berliinis juhtivate tööstusriikide nõupidamisel väljaöeldule ja arvas et turud teavad, mida ta mõtleb. Teisisõnu, kursid peegeldavad nüüd paremini fundamentaalseid majandusnäitajaid ning riigipank on huvitatud stabiilsest margast ning eurost. USA riigivara sekretär R. Rubin kommenteeris Ühendriikide majandust kui kindlal alusel ja madala inflatsiooniga majandust. Kommenteerides A. Greenspani remarki aktsiaturgude liiga kõrge lennu kohta, väitis ta, et FEDi juht tahtis lihtsalt hoiatada investoreid ja mõelda ka riskide peale.
FIM ja SEK jäid eile samale, s.o vastavalt 2,69 ja 1,81 krooni tasemele.
Hansapanga aktsia tõusis eile Helsingi börsil 73,50 margani (197,70 kroonini), kaubeldi 8900 aktsiaga. Ühispanga aktsia tõusis 40 penni võrra 15,20 margani (40,90 kroonini), kauplemismaht oli 56 000 aktsiat.
Kuld fikseeriti eile pärastlõunal Londonis 360,00 dollarit untsist, mis on kõrgeim alates selle aasta 3. jaanuarist. Kulla hind on alates 12. veebruarist, mil ta oli viimase 4 aasta madalaim, tasapisi tõusnud, sest nõudlus füüsilise kulla järele, eriti Lähis- ja Kaug-Idas, on kasvanud.
Seotud lood
Vargused ei ole jätnud puutumata mitte ühtegi kaupluseketti. Kuigi suuremad poed panustavad turvalisusele üha rohkem, kannavad ärid iga aasta varguste tõttu siiski väga suuri kahjusid. Forus annab ühe Eesti suurima turvapartnerina ekspertnõu, kuidas kaitsta paremini oma vara ja kaupluse töötajad saaksid end tunda turvalisemalt.