Haapsalus arutasid rannakalandust Lääne? ja Hiiumaa kalurid ning keskkonnaministeeriumi ametnikud, teatas Andrus Karnau Lääne Elust.
Mereinstituudi teadlane Mart Kangur tutvustas teadlaste värskeid Väina? ja Läänemere rannikuvete kalavaru?uuringuid. Paari viimase aastaga ei ole kalasaak suurenenud. Kallimast kalast püüti mullu ahvenat vaid 2,5 tonni.
Saagivõrdluste põhjal väitis Kangur, et paigalise kala saak ei ole liigiti paranenud. Läinud aastal oli parem seda liiki kala saak, mille püük sõltub kala rändest, nt räim ja lest.
Kalandusosakonna peaspetsialist Enno Kobakene sõnas, et lähiaastail võib rannapüük lõplikult hääbuda. ?Püügivahendid on enamasti kolhoosiajast, praeguste saakide ja hindade puhul ei jaksa kalurid uusi vahendeid osta ega ainult kalapüügiga peret toita,? sõnas Kobakene.
Läänemaal on ligi 200 kutselist kalurit, 300 inimest taotleb piiratud kalapüügiõigust.
Seotud lood
Vargused ei ole jätnud puutumata mitte ühtegi kaupluseketti. Kuigi suuremad poed panustavad turvalisusele üha rohkem, kannavad ärid iga aasta varguste tõttu siiski väga suuri kahjusid. Forus annab ühe Eesti suurima turvapartnerina ekspertnõu, kuidas kaitsta paremini oma vara ja kaupluse töötajad saaksid end tunda turvalisemalt.