Ülikallist Kakumäel asuva Merirahu elamurajooni projekti vedanud ASi Hestlinger pankrotivarasid müüdi varem edutult 120 miljoni krooniga.
Pankrotihaldur Andres Alaver ütles, et praegu on projektist huvitatud nii kohalikud kui ka välismaised ettevõtjad. ?Prognoosime, et saame varad maha müüdud kallimalt kui 70 miljoni kroonise alghinnaga,? lausus ta.
Alaveri sõnul laekus pakkumisi ka 120 miljoni kroonise alghinna korral, ent üheski neist ei soostutud maksma kogu summat kohe, vaid maksmisgraafik seoti arendusprojekti edukusega.
Hestlingeri pankrotivarade müügiga seotud haldurid on välja selgitanud, et palju meediakära tekitanud ning osaliselt projekti põhjaminekuga seotud pankranniku lõhkumine ei olnudki ebaseaduslik. ?Pankrannik pole mitte pankrannik, vaid hoopis liivakivi, mida tuligi kindlustada, sest vesi uuristab seda muidu edasi,? rääkis pankrotihaldur Andres Hermet.
Kohalikest firmadest on eramuprojekti vastu huvi tundnud Merko Ehitus ja SRV Kinnisvara.
Merko Ehituse juhatuse esimees Tõnu Toomik sõnas, et praegu arutatakse ettevõttes, kas tasub Merirahuga tegeleda. ?Ega koht ju nii paha polegi, et meil huvi üldse poleks,? lausus ta. ?Aga seda, kas meil on huvi osta seda 70 miljoni krooniga, ei tahaks ma veel kommenteerida,? ütles Toomik.
Endine Hestlingeri juhataja, Rime Kinnisvara juht Aivar Aigro ütles, et ilmselt suudetakse projekt 70 miljoni krooniga realiseerida. ?Arvan, et see projekt maksab isegi rohkem,? hindas ta. Aigro sõnul olid osaliselt pankroti taga avalikud süüdistused, mille kohaselt projekti eestvedajad lõhkusid pankrannikut ning langetasid metsa ebaseaduslikult. ?See rikkus müügi mitmeks kuuks,? lausus ta.
Veskimöldre ja Merivälja 2 arendusprojektidega tegeleva Arco Investi juhatuse liige Veljo Kuusk sõnas aga, et 70 miljoni krooniga ei tasu Merirahu projekti üle võtta. ?Esiteks on seal segadus, kui palju krunte on müüdud, teiseks pole selge, kellele kuuluvad kommunikatsioonitrassid, kolmandaks on teed ehitatud riigimaale ning neljandaks on projekti maine halb ning selle parandamine võtab palju aega,? loetles Kuusk. ?Võrreldes meie Merivälja 2 ja müügis oleva Merirahu projekte, siis Merirahus on tehtud ruutmeetri kohta suuremaid kulutusi, kui Merivälja 2 projektis,? viitas ta mõttetule priiskamisele, mis tuleb samade standardite kohaselt ka lõpule viia.
Merirahu projekti omanikfirma Hestlingeri omanikud on 10 protsendiga Aivar Aigro ning 90 protsendiga Movsum Mehtijev.
Suurim projekti võlausaldaja on Ühispank 100 miljoni krooniga, võlgade kogusumma on 131 miljonit krooni. 85 elamumaakinnistust on tänaseks müüdud 15.
Pankrotivarade ostuks tuleb pakkumine esitada hiljemalt 10. juuniks.
Merirahu elamurajoonis müüdi krunte rekordkõrgete hindadega, esialgu küsiti ruutmeetri maa eest 2900 krooni.
Seotud lood
Lindströmi müügitöö eripära seisneb iga tiimiliikme tugevuste ärakasutamises ja arendamises. Just müügiinimeste koolitamine ja vastutuse andmine nende eelistuste põhjal aitab püsivalt leida ja hoida motiveeritud töötajaid, selgub saatest “Minu karjäär”.