?Vastab tõele,? kommenteeris eile Killandi uue kanali turuletoomist. ?Minul on uues firmas ka osalus, aga kogemused, oskused, võimalused, meeskond, tehnika on see, millega aitan selles projektis.?
Kanali omaniku ASi Santenor juhatuse liige ja üks osanikke Jaano Martin Ots ütles, et uut tüüpi telekanal CITV alustas testsaateid koostöös kaabeltelevisiooni operaatoritega Starman, STV ja Tele2. Testperioodi alustas CITV mõned päevad tagasi, kontrollitakse signaali edastamist, leviulatust, kvaliteeti ja muid tehnilisi lahendusi. Näiteks näevad Starmani kliendid uut kanalit sagedusel, millel jõudsid vaatajateni Soome Neloneni saated. Neloneni saavad Starmani kliendid vaadata nüüd teisel sagedusel.
?CITV on reaalajas tegutsev telekanal, mis levib kaabeltelevisioonivõrkudes ning on mõeldud peamiselt linnainimestele,? rääkis Ots eile. ?Esialgu on CITV nähtav ainult Tallinnas, kuid kui testimine edukalt kulgeb, on plaanis hakata programmi edastama ka teistes linnades.?
Otsa sõnul hakkab CITV edastama täiesti uut tüüpi alternatiivset teleprogrammi, mis ei konkureeri traditsiooniliste teleprogrammidega.
?CITV äriplaan ei näe ette seebiseriaalide ostmist, küll aga palju originaalset ja huvitavat alternatiivprogrammi. Täpsemat infot edasiste plaanide ja tulevase programmi kohta saame edastada pärast testperioodi lõppu, CITV testimine kestab esialgsete plaanide kohaselt 1?2 kuud,? lisas ta. ?Tulevad nii otse-eetrid kui ka stuudiosaated, kindlat saatekava veel pole, aga üksikud saated tulevad ka testperioodil.?
Otsa sõnul plaanib kanal saada tulu reklaamist ja sponsoritelt, samuti aga teenuste pakkumistest, näiteks tasulised tervitused. ?Inimene saaks tele kaudu tervitada tasu eest mitte ainult SMSiga, vaid ka ise,? selgitas Ots.
Telekanali CITV omanik on AS Santenor, kellel on Otsa sõnul ringhäälinguluba ning lepingud nii kaabeltelevisioonivõrkudega kui programmitootjatega. Santenori omanikud on Eesti eraisikud ning Eesti kapitalile kuuluvad ettevõtted, läbirääkimised aga käivad mitme investoriga, keda hetkel avaldada ei ole võimalik. ?Tegemist on nii välismaiste kui ka Eesti investoritega,? sõnas Ots. ?Omanike struktuuris võib olukord muutuda kiiresti.?
Investeeringu suuruse kohta ütles Ots, et praeguseks on investeeritud miljoneid kroone.
Otsa sõnul asub kanali väljastamispult Tartu maantee Zelluloosi keskuse lähedal, saadete tegemiseks kavatseb kanal kasutada stuudioid üle Tallinna.
Kes hakkavad uue kanali saateid juhtima, ei soovinud Ots veel avaldada, öeldes vaid, et käimas on läbirääkimised nii tuntud kui ka noorte tegijatega.
?Arvan, et see kõlab suuremalt, kui asi on,? kommenteeris Kanal 2 peadirektor Urmas Oru. Ta sõnas, et praegu tegutseb juba mitu väikest kaabeltelevisiooni kanalit, aga nende vaatajaskond on nii väike, et isegi Emor ei suuda neid mõõta.
?Ei usu, et see mõjutab kuidagi reklaamiturgu,? rääkis Oru. ?Midagi suurt ja enneolematut nõuab suurt ja enneolematut raha, mida keegi pole vist nõus väiksesse kaabeltelevisioonikanalisse panema.?
Eesti suurima kaabeltelevisioonifirma ASi Starman infojuht Oliver Raal kinnitas eile, et Starman võimaldab uuele kanalile oma võrguressurssi.
Rait Killandi on olnud telekanali TV1 tegevjuht, TV1 tegevus lõppes pankrotiga kaks aastat tagasi.
Seotud lood
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.