Reedel avaldati USAs veebruarikuu tööjõuturu raport, mis valmistas pettumust, kuid aktsiaturu osalised vaatasid kehvadest näitajatest suures osas mööda.
Veebruaris suudeti USAs luua kõigest 21 000 uut töökohta. Analüütikud ootasid, et töökohtade arv kasvab 125 000 võrra, seega jäi pea Tartu suuruse linna jagu uusi töökohti loomata. Nigel uute töökohtade lisandumine näitab seda, et hoolimata räägitud USA majandusolukorra paranemisest ei kiirusta ettevõtted uusi töötajaid palkama. Negatiivne oli tööjõuraporti järgi ka see, et jaanuari- ja detsembrikuus lisandunud töökohtade arvu on tagantjärele alla korrigeeritud. Värskete andmete kohaselt loodi jaanuaris varem teada olevatest numbritest 15 000 ja detsembris 8000 töökohta vähem.
Aktsiaturud alustasid päeva küll miinuses ? tehnoloogiaettevõtete rikas Nasdaq oli päeva alguses 0,8%, liideraktsiaid sisaldav Dow Jonesi tööstuslik keskmine ja S&P 500 0,4% miinuses ?, kuid päeva lõppedes oli miinuses vaid Nasdaq. Bloomberg kirjutas, et USA indeksite tõusu peamiseks põhjuseks oli optimism, et ettevõtete majandustulemused ületavad ootusi.
Kui aktsiaturgudel võeti kehvad tööturu andmed vastu suhteliselt rahulikult, siis Euroopa poolelt vaadates said investorid USAst reedel siiski tagasilööke. Neli varasemat päeva tugevnenud dollar kukkus kehva tööjõuraporti tõttu reedel tasemeni, kus euro maksis 1,2366 dollarit (dollar maksis 12,65 krooni). Päevaga nõrgenes dollar üle 1,3%. Seega langes Euroopa investorite USA aktsiaportfellide väärtus eurodes hoolimata sellest, et Dow? ja S&P 500 indeks vastavalt 0,1 ja 0,2% kerkisid.
Seotud lood
Eesti heaolu kasvu takistab vohav bürokraatia, napp ambitsioon ning ohjeldamatult paisunud riigi kulutused – nii arvavad 5. märtsil toimuval majanduskonverentsil
“Tuulelohe lend 2025” esinevad tippjuhid ja ettevõtjad.