Pressinõukogu tegi eelmisel aastal 33 otsust, mis on üle kahe korra rohkem kui aastal 2003.
Pressinõukogu eelmise aasta otsustest olid 18 õigeksmõistvat ning 15 juhul leidis pressinõukogu, et väljaanded on eksinud hea ajakirjandustava vastu. Peamised eksimused pressinõukogu otsuste järgi on kritiseeritavale osapoolele sõna mitte andmine; arvamuste, oletuste ja uudiste esitamine läbisegi ning venekeelsetes lehtedes vastulausete kommenteerimine. 2003. aastal oli peamiseks ajakirjanduseetika rikkumiseks kritiseeritavale osapoolele sõna mitte andmine.
Kaebusi sai pressinõukogu eelmisel aastal 32, neist viis Postimehe, kolm Äripäeva, kolm Eesti Ekspressi, kolm Eesti Päevalehe, kaks Virumaa Teataja, kaks Vesti Dnja ja kaks SL Õhtulehe peale. Sirbi, Vesti Nedeli, MK Estonija, Lääne-Elu, Nelli Teataja, Järva Teataja, Tartu Postimehe, Pärnu Postimehe, Lääne-Harju Ekspressi, Krengolmski Prospekti, Pirita ja Harjumaa peale laekus mullu üks kaebus.
Pressinõukogu tuvastas, et Eesti Ekspress eksis 2, Vesti 2, Eesti Päevaleht 2 ja Postimees 2 korda. Lääne Elu eksis ühe, Lääne-Harju Ekspress ühe, Krengolmski Prospekt ühe, Kesknädal ühe, Virumaa Nädalaleht ühe, Äripäev ühe ja Pärnu Postimees ühe korra.
Telefonipäringuid tehti pressinõukogule mullu 203, neist konkreetse artikli või kaebamise kohta 64, üldistes ajakirjanduseetilistes küsimustes 12 ja tehnilistes ja tellimise kohta käivates küsimustes 127.
Pressinõukogu sai e-posti teel 37 päringut, neist suurem osa olid konkreetse artikli kohta.
Seotud lood
Telia Digikoristuspäev toimub juba 31. jaanuaril. Meenutame, kuidas viidi sel aastal digikoristust läbi Eesti Kaitseväes, kus IT-süsteemidest ja seadmetest kustutati kokku kümnete terabaitide ulatuses digikeltsa.