Sügisel prognoositud küttematerjalide hinna tõus on jäänud väiksemaks, kui algselt kardeti.
Puitbriketi, turbabriketi, lahtiste küttepuude ning kütteklotside ja graanulite müügiga tegeleva OÜ Leili Brikett juhataja Leili Kräkel tõdes, et puitbriketi, turbabriketi ja küttepuude hinnad on jäänud laias laastus samale tasemele kui oktoobris, kirjutab Eesti Päevaleht.
?Väga suurt nõudlust pole, soe talv on jätnud oma jälje. Tarbijale on see kindlasti hea uudis. Ettevõtjad muidugi tahaks hinda tõsta, kuid ei saa ? muidu lihtsalt poleks ostjaid,? märkis Kräkel.
Nii näiteks on puitbriketi tonni hind jäänud sügisesele 1500 krooni tasemele, samas kui üle-eelmise aasta külmal talvel ulatus hind 1700?1800 kroonini tonn. Ka turbabriketi tonn maksab OÜ-s Leili Brikett 1990 krooni tonn nagu kolme kuu eestki.
Kräkel ei julgenud prognoosida, kuidas võiks hindu mõjutada Haapsalu ja Pärnu üleujutused, kus paljudel inimestel jäi talveks varutud küttematerjal vee alla.
ASi Tootsi Turvas peadirektor Kai Mäeleht märkis, et suuremat hinnamuutust pole turbabriketi osas olnud. ?Meie lõpetasime briketitootmise läinud aasta lõpus, sest eelmise aasta vihmase suve tõttu polnud meil lihtsalt toorainet. Kuna toodangut pole, ei saa ka hinda tõsta ja langetada,? tõdes Mäeleht.
ASi Haktaco juhataja Marje Rannamets lausus, et sügisest on ettevõte kergitanud kivisöe tonni hinda 1200 kroonilt 1240 kroonile.
Samas müüb Haktaco alates sügisest pruunsütt, mis on Rannametsa sõnul praegu odavaim kütuseliik. ?Üks tonn pruunsütt maksab 819 krooni, millele lisanduvad transpordikulud,? lisas ta.
Seotud lood
Navalis Group on tuntud ettevõte, mis on tegutsenud laevaehituse, laevaremondi ja avamere ehituste valdkonnas juba üle 23 aasta. Navalis Group-i koosseisu kuulub mitu ettevõtet, mis töötavad edukalt ja tulemuslikult laevatehastes Eestis, Leedus, Soomes, Saksamaal ja Hollandis. 2024. aasta oli Navalis Group-i jaoks väga oluline, aidates kaasa ettevõtte arengule ja positsioonide tugevdamisele turul. Ettevõte näitas dünaamilist arengut, tuues turule uusi teenuseid, tugevdades rahvusvahelist koostööd ja täiustades siseprotsesse.