Nokia neljanda kvartali kasum aktsia kohta oli 0,23 eurot. Analüütikud ootasid keskmiselt 0,19 eurot aktsia okhta. Käive oli 9,06 miljardit eurot ja eksperdid ennustasid keskmiselt 8,79 miljardi euro suurust müüki. Esimeseks kvartaliks ootab firma 7?7,3 miljardi euro suurust käivet ja 0,12?0,15 euro suurust kasumit aktsia kohta. Analüütikud ootasid esimese kvartali kasumiks aktsia kohta 0,14 eurot. Mullu esimeses kvartalis oli kasum aktsia kohta 0,17 eurot.
Eile kell 16.30 maksis Nokia aktsia Helsingi börsil 11,8 eurot ja oli päev varasemaga võrreldes plussis ligi 7,6 protsenti.
?Käive oli tugev ja Nokia võitis neljandas kvartalis tagasi ka turuosa,? ütles FIM Securitiese analüütik Jussi Hyöty. Ta lisas tulemusi kommenteerides, et kasum oli üllatavalt hea ja tulevikuväljavaade samuti. Hyöty möönis, et kaalub oma senise neutraalse soovituse muutmist ?kogu?- või koguni ?osta?-soovituseks.
Nokia ennustas, et ülemailmne mobiiltelefonide müük võib tänavu kasvada kümnendiku võrra. 2004. aasta ülemaailmseks müügiks ootab Nokia 643 miljonit mobiiltelefoni.
USA turu-uuringufirma Strategy Analytics ennustab mobiilituru kasvuks eelmisel aastal 30 protsenti, mis teeb müügiks 679 miljonit telefoni. 2005. aasta kasvu ennustavad nad 8 protsenti.
?Nokia neljas kvartal oli väga tugev, mis näitas selgelt, et Nokia hakkab teistele kohta kätte näitama,? ütles LHV maakler Rene Ilves. Tema sõnul olid üle ootuste head ka Nokia mobiiltelefonide üksuse marginaalid.
Samas peab Ilves Nokia esimese kvartali prognoosi konservatiivseks.
Tema sõnul läks täielikult luhta Samsungi Euroopa ekspansioon. ?Samsungi müük tükkides on Euroopas kasvanud, kuid nad müüvad madala marginaaliga odavaid telefone, Nokia on end taas suutnud kallimate telefonide poole suruda,? täpsustas Ilves. Lisaks on nad korralikult investeerinud tooteportfelli täiustamisse. Tänavu lubati turule tuua 40 uut mudelit.
Ka Siemensi mobiiliäri üksuses ei lähe just hästi. Siemensi mobiiliäri teenis neljandas kvartalis kolmanda kvatalikahjumi järjest.
Ilvese sõnul kauples eile Nokia optsioonidega enam kui 100 inimest ning kaubitsejate rahakott paisus korralikult. Ka Ilves ise pani oma raha Nokia optsioonide alla.
Nokia suurendas ka aktsiate tagasiostmise mahtu. Tagasi tahetakse osta 433 miljonit aktsiat ehk 5 miljardi euro eest. Eelmise aasta lõpu seisuga oli Nokial 1,1 mld euro väärtuses vaba raha ja turustatavaid väärtpabereid 10,7 mld euro eest.
?Ettevõttel on liiga palju vaba raha ja tagasiostmise plaani taga võib olla soov toetada aktsia hinda,? ütles Äripäeva analüütik Romet Kreek.
Lisaks teeb Nokia juhatus aktsionäride koosolekul heakskiitmiseks ettepaneku maksta eelmise aasta eest kümnendiku võrra rohkem dividende ehk 0,33 eurot aktsia kohta.
Kulude kokkuhoiu programmi raames vähendab Nokia töökohti Texases, Soomes ja ka Saksamaal.
Tallinna Tehnikaülikooli arvutisüsteemide eriala 25aastane tudeng Märt Pikkani oli eile üks enam kui 100 inimesest, kes Nokia optsioonidega LHV vahendusel rikastus.
Pikkani ütles eile Äripäevale, et loodab päeva Nokia optsioonidega lõpetada viieprotsendilise kasumiga.
Konkreetselt Nokia optsioonidesse on ta enda sõnul investeerinud ligi 800 USA dollarit (9600 krooni).
?Ma aktsepteerin ainult optsioonistrateegiaid ja aktsiatega kätt proovinud ei ole,? ütles noormees. Ta lisas, et aktsiainvesteeringuteks on vaja suuremat hulka raha, mida temal kui noorel inimesel kuskilt võtta pole. Optsioonidega on võimalik rohkem ja kiiremini teenida.
Optsioonide vastu hakkas Pikkani tõsisemat huvi tundma poolteist aastat tagasi. Kauplemisega alustas mullu oktoobris.
?Olen kaubelnud veel teistegi tehnoloogiaettevõtete optsioonidega, näiteks Scandisc,? möönis noormees. Silmas on ta pidanud ka Ericssoni optsiooni, aga pole sisenemiseks leidnud sobivat hetke.
Optsioonidega on Pikkani tegutsenud peamiselt oma initsiatiivil ja ka LHV abil. Tema sõnul on palju abi olnud LHV foorumitest.
Seotud lood
Föderaalreservi kolmapäevane pressikonverents valmistas investoritele üllatuse ning kulla hind sööstis järsult alla. Kas kujunemas on hea ostukoht?