Riik peaks müüma oma 51% osaluse ringhäälingu saatekeskuses Levira, et toetada digitaaltelevisiooni arengut Eestis, leiab majandusminister Andrus Ansip.
Kui Euroopas areneb digi-TV aktiivselt, siis Eestis teeb selle areng vähikäiku. Põhjuseks on eelkõige digitaalkanalite vähesus ning rahapuudus. Hiljaaegu lõpetas ETV seetõttu oma programmi edastamise digitaalselt, mida ta oli teinud veidi üle poole aasta, kirjutab Eesti Päevaleht.
Põhja-Eestis näeb hetkel digitaalselt vaid mõningaid Soome kanaleid. Seade kvaliteetsema digi-TV vaatamiseks maksab kodutarbijatele 1800?2500 krooni, kuid seda ei ole mõtet osta, sest pole programme, mida selle abil vaadata.
Digi-TV kontseptsiooni arengu eest vastutava majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi sideosakonna juhataja Edvard Saarma sõnul on riiklikult heaks kiidetud ETV digitaalse programmi avamine, et muuta digi-TV atraktiivsemaks. Tegemist oleks täiesti uue teleprogrammiga, milleks puudub aga raha.
?Riik peaks õla alla panema, et televaatajatel tekiks digi-TV vastu huvi. Kui vaatajaid on palju, hakkaksid ka erakanalid seda väärtustama,? ütles Saarma.
Uute kanalite turuletulekut soodustaks tema sõnul ka see, kui telekanali ringhäälinguloa maksumus väheneks. Praegu on see 15?20 miljonit krooni aastas.
49 protsenti Levirast kuulub Prantsuse firmale Telediffusion de France. Viimane maksis selle eest 2000. aastal 95,4 miljonit krooni.
Seotud lood
Navalis Group on tuntud ettevõte, mis on tegutsenud laevaehituse, laevaremondi ja avamere ehituste valdkonnas juba üle 23 aasta. Navalis Group-i koosseisu kuulub mitu ettevõtet, mis töötavad edukalt ja tulemuslikult laevatehastes Eestis, Leedus, Soomes, Saksamaal ja Hollandis. 2024. aasta oli Navalis Group-i jaoks väga oluline, aidates kaasa ettevõtte arengule ja positsioonide tugevdamisele turul. Ettevõte näitas dünaamilist arengut, tuues turule uusi teenuseid, tugevdades rahvusvahelist koostööd ja täiustades siseprotsesse.