?Lepingu allkirjastamine on pidulik hetk, kuid edasi ootab ees kaks aastat õudu,? ütles Tartu Veevärgi juhataja Toomas Kapp, pidades sellega silmas, et tarbijatele tuleb tagada teenuste katkematus.
Tartu Veevärk ning odavaima pakkumise teinud Skanska EMV ja Merko kosnsortsium allkirjastasid lepingu Tartu vee- ja kanalisatsioonivõrgu laiendamiseks ja rekonstrueerimiseks. Tartu Veevärgi projektijuhi Martin Simmeri sõnul toimuvad tööd kokku 150 tänaval üle Tartu linna.
Linna vee- ja kanalisatsioonisüsteemi ehitamist ja uuendamist rahastab 71 protsendi ulatuses Euroopa Liidu ühtekuuluvusfond. Tunnustust sellise rahastamise saavutamisele avaldas rahandusministeeriumi asekantsler Renaldo Mändmets. Tema sõnul on Tartu linn ja Veevärk ühed parimad näited Eestis nendest, kes on ette valmistanud kompleksseid projekte ja neid ka edukalt läbi viinud.
Sama meelt oli ka Keskkonnainvesteeringute Keskuse juht Kalev Aun, kelle sõnul on projektid Tartus toimunud loogilist rada pidi. Kõigepealt tegeleti joogiveega, siis reovee eemalhoidmisega Emajõest ja nüüd torustikuga. ?See on tulem aastakümneteks,? ütles ta.
Ehitajate poolelt kirjutas lepingule alla Skanska EMV juht Jaanus Otsa, kes pikka juttu ei teinud. ?Ehitaja tegudest räägivad kõige paremini rajatud ehitised,? ütles ta.
Lisaks nüüdseks lepingu saanud Skanska ja Merko odavaimale pakkumisele tegid ühispakkumise veel FKSM ja Aspi, kes Tartu veevärgi laendamise ehitustööde eest küsisid 298 miljonit krooni. 304 mln krooniga osales Saksa ettevõtte Ludwig Pfeiffer AG ja aktsiaseltside Akronto, Water Ser ja Terrat konsortsium.
Seotud lood
Föderaalreservi kolmapäevane pressikonverents valmistas investoritele üllatuse ning kulla hind sööstis järsult alla. Kas kujunemas on hea ostukoht?