Nordea pakkus mullu pidevalt konkurentpankadest madalamaid eluasemelaenu intresse. Nordea Panga Eesti filiaali jaepanganduse juhi Toivo Annuse sõnul tasus see end ka ära. Annuse kinnitusel on panga selle aasta eesmärgiks kasvada konkurentidest kiiremini. ?Klientidele tuleb pakkuda head hinda ja aktsionäridele head tootlust,? lausus Annus.
Nordea teenis mullu 162,1 miljonit krooni puhaskasumit, sealhulgas kasvas pangandustegevuse kasum 51%.
Nordea teatel oli panga varade maht Eestis 2004. aasta lõpus 11,9 miljardit krooni, kasvades aastaga 35,7 protsendi võrra.
Nordea laenu- ja liisinguportfell kasvas 2004. aastal 29,5%, portfelli mahuks oli aasta lõpul 9,6 mld krooni. Suhteliselt kiiresti, 57%, kasvasid aasta jooksul laenud eraisikutele. Teises kvartalis hakkas Nordea Pank pakkuma intressiriski maandamise võimalust laenuintressi fikseerimise või intressitõusule piirangu seadmise näol.
Hoiuseid oli Nordeas 2004. aasta lõpuks 4 miljardi krooni väärtuses, mis oli 34,3% rohkem kui aasta varem. Nordea hoiuste turuosa oli aastalõpu seisuga 6,1%. Suvel tuli Nordea välja Reservhoiusega, millele makstav intress on seotud Nordea Panga eluasemelaenu baasintressiga.
2004. aasta oli edukas ka teistele Eesti pankadele. Sampo Pank kasvatas kasumit ligi neljandiku võrra, 110 miljoni kroonini, veel kiiremini liikus edasi Hansapank, mille lõppenud aasta kasumiks kujunes ligi 2,9 miljardit krooni ehk 40 protsenti rohkem kui mullu. Ühispanga kasv oli küll veidi aeglasem, kuid ülemöödunud aastat ületati siiski ligi kolmandikuga ? rahas tähendas see 712 miljoni kroonist puhaskasumit.
Heade majandustulemuste taga on pangajuhtide kinnitusel soodne majanduskliima, mis elavdab laenuvõtmist.
Tänu soodsale majanduskeskkonnale kasvas väljastatud laenude maht ligi 39 protsenti, sealhulgas eraisikutele antud laenude aastane maht kasvas poole võrra, ütles Sampo Panga juhatuse esimees Härmo Värk eelmisel nädalal pärast panga majandustulemuste avaldamist.
Seotud lood
Telia Digikoristuspäev toimub juba 31. jaanuaril. Meenutame, kuidas viidi sel aastal digikoristust läbi Eesti Kaitseväes, kus IT-süsteemidest ja seadmetest kustutati kokku kümnete terabaitide ulatuses digikeltsa.