Viimased päevad on pakkunud börsiga seotud uudiseid nagu Vändrast saeladu.
Eile avaldas oma möödunud aasta esialgsed majandustulemused kuus Tallinna börsil noteeritud firmat. Täna algas Swedbanka ülevõtmispakkumine Hansapanga aktsiatele hinnaga 11 eurot (172,11 krooni) aktsia kohta. Rahandusminister Taavi Veskimägi teeb valitsusele ettepaneku suured riigifirmad börsile tuua, et kohalikku börsi elavdada.
Eile avaldatud majandustulemustest oli kõige üllatavam Merko Ehituse neljanda kvartali kasumikasv 5,70 kroonilt 12,08 kroonini aktsia kohta. Tõsi, käive kasvas aasta viimases kvartalis kõigest 3%, ulatudes 3 protsendini.
Baltimaade suurim ehitusfirma põhjendab ülitugevat kasuminumbrit elamispindade eduka müügiga.
Hoolimata ülikiirest aktsiahinna tõusust viimastel kuudel ei imesta ma, kui õige pea murrab aktsia läbi ka 400 krooni joone. Eile sulgus väärtpaber 375,52 kroonil.
Päris head käibekasvu (+22%) ja kasumit (5,5 miljonit krooni) näitas viimases kvartalis ka Saku Õlletehas. Väga positiivseks üllatuseks pean ettepanekut maksta dividendideks 7 krooni aktsia kohta (viimased neli aastat on püsinud dividendimakse stabiilselt 5 krooni peal). See viimane on ka uudis, mis võiks lähipäevadel aktsiat tõsta.
Pärast kolmanda kvartali ülihead ärikasumi numbrit (14,1 miljonit krooni) võib kergelt odavneda ehk aga Harju Elektri aktsia (eile teatas ettevõtte 30% käibekasvust ja 7,2 miljoni kroonisest kvartali ärikasumist).
Veidi murelikuks teeb ka möödunud kuu Tallinna börsi veebruarikuu suurim tõusja Tallinna Kaubamaja (aktsia +40%), mille käive kasvas viimases kvartalis 17%, kuid kasum langes 37,2 miljonilt 33,8 miljonini. Kardan, et Kaubamaja agressiivsed laienemisplaanid ja planeeritavad käibe- ja kasumikasvud on liialt kindlalt juba aktsiahinda sisse arvestatud.
Seotud lood
Telia Digikoristuspäev toimub juba 31. jaanuaril. Meenutame, kuidas viidi sel aastal digikoristust läbi Eesti Kaitseväes, kus IT-süsteemidest ja seadmetest kustutati kokku kümnete terabaitide ulatuses digikeltsa.