Esimeseks ostuks oli Microsoftil tarkvarafirma Groove Networks. Groove, mis pakub klientidele virtuaalse kontori lahendusi, teenindas selliseid ettevõtteid, nagu Chevron Texaco ja Boeing. Lisaks kasutasid Groove?i tooteid mitmed USA valitsusasutused. Groove?i praegune juht Ray Ozzie saab Microsofti tehnikadirektoriks.
Microsofti varasem tegevus on näidanud, et firma üritab ise tegelda infotehnoloogiavaldkonnas kõigega, mis kasumit tõotab. Näiteks võib tuua mängukonsooli Xboxi turuletoomise või oma interneti otsingumootori loomise. Nüüd üritab Microsoft ennast järele aidata personalijuhtimis- ja raamatupidamistarkvara osas ning loodab selliste programmide abil käivet kasvatada. Käesoleval aastal oodatakse käibe kasvuks 8%, mis oleks kõigi aegade nõrgim. Võrdluseks ? 90ndatel oli keskmine käibe kasv aastas 38%.
Microsofti poliitika on olnud suunatud väiksemate ettevõtete omandamisele, mille tarkvara saab Microsoft ise arendada ja turustada. Rohkem kui pooleteist miljardit dollarit ei ole veel ühegi firma eest makstud.
Kuna erinevate organisatsioonikultuuride ja toodeportfelli ühtlustamine on raske, on ka uute firmade omandamine organisatsioonilisest küljest olnud Microsofti jaoks tõsiseks väljakutseks. See on üks põhjus, miks Microsoft ei ole teinud suuremaid ülevõtmisi. ?Omandatud firmade integreerimisel on Microsoft saanud paremini hakkama kui keegi teine selles tööstusharus,? ütles Gates.
Microsoft on mõista andnud, et ärilahenduste müümine Office?i kontoritarkvara baasil on muutumas keerukamaks, seega otsitakse Office?i kaubamärgi laiendamise võimalusi.
Autor: Lauri Matsulevits
Seotud lood
Telia Digikoristuspäev toimub juba 31. jaanuaril. Meenutame, kuidas viidi sel aastal digikoristust läbi Eesti Kaitseväes, kus IT-süsteemidest ja seadmetest kustutati kokku kümnete terabaitide ulatuses digikeltsa.