Kuna sovetlikul ajal käisin Venemaal vaid ühel Moskva ja ühel Novgorodi ekskursioonil, siis püüan seda nüüd tasa teha. Palju põhjalikumat informatsiooni vene värgi kohta kui Google?i otsimootorist leiab aga Ramblerist. Selleks et otsing oleks efektiivne, tuleks see sisestada vene keeles. Enamasti meil aga kirillitsa klaviatuuri installeeritud pole, siis tuleb appi virtuaalklaviatuur lehelt
www.lingvo.yandex.ru/en.kbd, kust saab teha
copy ja
paste.
Inimesele, kes reisib, on kaardid hädatarvilikuks abivahendiks. Maporama on üks põhjalikumaid. Lisaks kaartidele saab seal arvestada marsruute, teepikkuseid ja -aegu.
Erinevalt muidu headest aadressidest
www.viamichelin.com või
www.map24.com (viimane on täpne ja tehniliselt väga mugav) pakutakse Euroopa ja Põhja-Ameerika kõrval alajaotust rest of the world ehk ülejäänud maailm ka aadressil
www.multimap.com. Kes tahab peene välismaa kodulehe pealt Eesti kaarti vaadata, võib seda teha julgesti Maporamas, sest nende kaart on täpne, pärit Regiost.
Kuna liigun tihti Tartu-Tallinna vahet, siis meeldib mulle aeg-ajalt see marsruut Maporama kaardil sisse lüüa ja saada tulemuseks, et Tartu ja Tallinna vahemaa on 188,6 km. Edasi märgitakse, et soovituslik keskmine kiirus selle distantsi läbimiseks on 107 km/h. Ja teeloleku aega lubatakse 1 tund 45 minutit.
Seotud lood
Muuseumikvaliteediga kunsti on võimalik osta vähem kui poole iPhone’i eest, leiab investor Riivo Anton. “Ma paneks piiri 500 euro peale– sealt on kindlasti võimalik leida häid teoseid, mille järeltulijad saavad pandimajja viia.”