Mustamäe linnaosa soovib seni kasutamata tühermaad asustada uute kaasaegsete hoonetega, see tähendaks ligi 600 uut korterit.
25. mail toimus linnaosa valitsuses detailplaneeringu lähteseisukohtade ja eskiislahendi arutelu, kus Mäepealse tänaval asuva kinnistu arendaja tutvustas kogu plaanitavat projekti. Lähiaastate jooksul tahab YIT Ehitus Mäealuse ja Mäepealse tänava vahelises kvartalis asuvale hoonestamata jäätmaale rajada 15 elamut, mille vahele tulevad ka mänguväljakud. Majad ehitatakse põhja - lõuna suunalised. Mustamäe linnaosa vanema Kalle Mihkelsi hinnangul on ehitustegevus Mustamäe neis piirkondades, mis muidu jäätmaana seisavad ja linnlaste huve ei teeni, alati tervitatav nähtus. Kui ehitada sinna korralikud majad, mida ümbritsev haljastus muudab linnapilti ilusamaks, on sellest hea meel kõigil mustamäelastel.
Ligi 6,3 ha suurusele maa-alal hakkaksid kõrguma 6 kaheksa korruselist ja 9 veidi madalamat maja. ?Madalamad majad tuleksid kahe trepikojalised ja astmega ehk üks pool oleks kuue ja teine nelja kordne,? sõnas majade arhitektiks olev Tõnu Laigu Oü-st Kuup Arhitektid. Kuna praegu on tegu ala arendamiseks koostatava detailplaneeringu eskiislahenduse aruteluga, siis majade mahuline projekt on alles algstaadiumis ja majade täpsemast väljanägemisest vara rääkida. Korterite suuruseks tuleks keskmiselt 40-70 ruutmeetrit, mis on veidi suurem kui praeguse praktika järgi kesklinnas rajatavatel uutel eluhoonetel.
Järjest enam autostuva Tallinna puhul on parkimise tõsine probleem ja see plaanitakse lahendada parkimiskohtade viimisega majade alla. Tekkiva autoderohkuse pärast on plaanis ka Mäepealse tänava laiemaks ehitamine. Igale korterile on mõeldud 1 parkimise koht ja kokku peaks tulema ligi 600 parkimise kohta. Kui projekt saab linnavõimude poolt heakskiidu, siis majade ehitamine toimuks tsükliliselt 1 kuni 1,5 aasta jooksul. Selles ajahorisondis loomulikult kindel olla ei saa, kuid ehitajate enda lootus oli selline. Järgmiseks sammuks projekti valmimisel on juba detailplaneeringu lõplik koostamine ja detailplaneeringu kehtestamine linnavalitsuse istungil.
Seotud lood
Kui 2015. aastal tuli Spotifys lauale idee Discover Weekly funktsiooni loomiseks, ei olnud ettevõtte asutaja sellest eriti vaimustuses. Sellele vaatamata oli töötajatel piisavalt autonoomsust funktsiooni edasi arendada, luues seeläbi ülipopulaarse toote. CVKeskus.ee uuris Eesti tippjuhtidelt Kai Realolt ja Toomas Tamsarelt, kuidas mõjutab juhtimiskultuur töötajate lojaalsust ja tööandja ihaldusväärsust.