Kohalikus ettevõtluses on peamiseks tarkvarapiraatluse kõrge taseme põhjuseks ettevõtete juhtide vähene tähelepanu tarkvarakasutuse legaalsusele.
Kindlasti jälgib enamik ettevõtete juhte küllalt hoolikalt seda, kuidas töötajad kasutavad ettevõtte käega katsutavat vara, näiteks töötaja kasutusse antud autot. Samas ei pöörata sageli tähelepanu intellektuaalsele varale, nagu seda on tarkvara kasutusõigus.
Eesti ettevõtetel on kahetsusväärselt vähe teavet selle kohta, millist tarkvara ettevõtte arvutites tegelikult kasututakse ja kas on omandatud ka vastavad kasutusõigused.
Kindlasti ei ole haruldased juhud, kus ettevõtte juht on esialgu täielikult veendunud oma ettevõttes kasutatava tarkvara legaalsuses, kuid hilisema tarkvaraauditi käigus selgub tegelik olukord firmas.
Vähene tähelepanu tarkvarale on ka põhjuseks, miks juhid pole aktiivselt hakanud ettevõttesisest tarkvarakasutust reglementeerima. Paljudes ettevõtetes puudub tänaseni ühtne tarkvarapoliitika. BSA juhib tähelepanu, et selline olukord on ettevõttele riskantne, sest tarkvara ebaseaduslik kasutamine on kuritegu ka siis, kui selle põhjuseks on teadmatus või tarkvarakasutusest ülevaate puudumine.
Kontrolli omamine kasutatava tarkvara üle ei taga ainuüksi seadusele vastavust, vaid võimaldab ettevõtte juhil ka tõhusamalt hallata ettevõtte kulusid.
Seotud lood
Kuna ärikinnisvara arendatakse reeglina vaid üürimiseks, on endale A-klassi büroopinna ostmine harvaesinev võimalus, mida edukal ettevõttel tasub väga tõsiselt kaaluda, rõhutab Tallinna südalinnas paikneva
Büroo 31 müügijuht Taavi Reimets ning lisab kogemusele tuginedes, et omanikuna tekib kasu nii kohe kui ka kaugemas tulevikus.