Raamatu plussiks on, arvestades tööõiguslike probleemide aina keerulisemaks muutumist, et vähemalt osa töövaidlustes tehtud lahendeid on kaante vahele kogutud. Kuna töövaidluskomisjoni otsused ei ole avalikult kättesaadavad, on nende lugemine praktikule hea õppematerjal.
Raamatu põhjal tekib personalijuhil terviklik pilt töövaidluse lahendamise põhimõtetest ja tema poolt igapäevases töös koostatavate dokumentide, eriti töölepingu ning palga- ja tööajaarvestuse dokumentide kui tõendite tähtsusest hilisema töövaidluse lahendamisel.
Raamatu miinused: tööinspektsiooni ettekirjutuse näidises on mõned punktid eksitavad (näiteks punktid 24 ja 25, kuna nende aluseks oleva palgaseaduse § 8 lg 2 on muudetud juba 2004. aastal); osa raamatust on kasutatav veel vaid kolm kuud, sest 1. jaanuarist 2006 hakkavad kehtima individuaalse töövaidluse lahendamise seaduse ja tsiviilkohtumenetluse seadustiku muudatused, mis muudavad nii esimest kui osaliselt ka kolmandat ja viiendat peatükki.
Hoolimata raamatu mõne osa lühikesest kasutusajast soovitan personalijuhtidel raamat läbi töötada.
Seotud lood
Miks väikesed ja keskmise suurusega ettevõtted peaksid panustama rohkem innovatsiooni ja kuidas pank saab siin olla neile abiks, räägitakse värskes Äripäeva raadio saates.