Jõulud on artistidele aasta üks suurimaid tuluallikad, ühelt poolt kasvab nõudlus ja esinemisi on rohkem, teisalt aga hakkab järjest pakkumisi saav artist oma hinda kruvima.
OÜ R & Reede tegevdirektori Avo Heina sõnul on bändi jõuluhinnad tavalise perioodiga võrreldes 5000?10 000 krooni kallimad.
Ürituste korraldamisega tegeleva Salong-Teatri kunstilise juhi Dajan Ahmeti sõnul on mõne artisti puhul jõuluhinnad koguni kaks korda kõrgemad. Kõik sõltub läbirääkimistest.
Pulp OÜ loovjuhi Margo Küti sõnul on tuntud ansambli hind keskmiselt 25 000 krooni. Alla 20 000 krooni on tema sõnul jõuluajal head ansamblit saada juba palju keerulisem. Ansambli hinnale tuleb juurde arvestada ka tehnika, mille hind algab 5000 kroonist.
Aastaga ansamblite hinnad Küti sõnul suurt tõusnud ei ole, pigem on toimunud mõningad korrektuurid 5000 krooni piires.
Heina sõnul on ansamblite hinnatõusu tinginud sularahaarvete vähenemine ehk teisisõnu ? osa ansamblite hinnad on tõusnud maksude võrra: ?Meenub vähemalt kaks sellist juhtumit esimesest aastast, kui olin püsti hädas, kuidas artistile maksta. Nimelt selgus, et esialgu kokku lepitud summa, mille mina olin kliendile edastanud, oli mõeldud n-ö kätte. Ja nii ma olin dilemma ees ? kas jätan kliendile kummalise mulje, küsides poolel teel raha juurde, või kannan ise ootamatud kulud.?
Kuigi turg on arenenud ja paljud artistid on võtnud appi raamatupidajad, leidub veel praegugi Heina sõnul selliseid artiste kellelt tuleb enne küsida, kas summa on sama ka siis, kui esitatakse arve. ?Ja mis seal salata ? tihti selgub, et siis pole summa mitte 5000 või 10 000 vaid 10 000 kuni 15 000 krooni,? nentis Hein.
Kuna artist saab hinda muuta oma soovi järgi olenevalt kuupäevast, kohast ja sellest, kas tal on selleks õhtuks loota ka paremat, ei taha Hein tuua välja ühegi artisti tasu. ?Seda julgen küll pakkuda, et 15 000?20 000 krooni on miinimum mille eest tuntud ja suurema kollektiivi jõulude ajal lavale saab. Suuremate nimede puhul tuleb juba kukrut kergendada 30 000?40 000 krooni võrra,? nentis Hein.
Reeglina lisandub sellele summale käibemaks ning paljudel bändidel ka tehnika.
Pulp OÜ kogemusel on kõige kõrgemat hinda küsinud Vanilla Ninja. ?Klient oli nõus ansambli eest maksma 100 000 krooni, Ninjad aga küsisid 20 000 eurot ehk kolm korda kõrgemat hinda,? nentis Kütt. Ansamblite hinnatabeli tipus on veel 2 Quick Start, Smilers, Meie Mees ja Estonian Dream Big Band.
Kahemehebändide hinnad jäävad vahemikku 5000 kuni 10 000 krooni. Eriürituse puhul, mille tarbeks on kokku pandud täiesti eriline muusikute koosseis, võivad hinnad ületada ka 50 000 krooni.
Seotud lood
Lindströmi müügitöö eripära seisneb iga tiimiliikme tugevuste ärakasutamises ja arendamises. Just müügiinimeste koolitamine ja vastutuse andmine nende eelistuste põhjal aitab püsivalt leida ja hoida motiveeritud töötajaid, selgub saatest “Minu karjäär”.