Järgmisel aastal Eestis tegevust viis väikelaenugruppi, mille eesmärk on vahendada maapiirkondades elavatele ettevõtlikele naistele väikelaenu.
Väikelaengugruppide koordinaator Anneli Luisk ütles, et uute gruppide tegevuse käivitamine uuel aastal annab võimaluse kuni 35 maanaisel alustada niisuguse ettevõtlusidee ellu rakendamist või edasiarendamist, mis tavamõistes pole justkui ettevõtlus, aga mis annab maapiirkonnas elades ja tegutsedes võimaluse ennast teostada ja oma perele ise sissetulekut teenida.
Eestis tegutseb praegu juba neli väikelaenugruppi, mis on välja andnud ühtekokku 42 väikelaenu suuruses 1000 kuni 20000 krooni, kogusummas 484 565 krooni. Intress laenudel on keskmiselt 9 % ning laenuraha kasutamise eest makstud intress läheb laenugrupile järgmiste laenude rahastamiseks.
Praegu tegutsevate väikelaenugruppide algkapital on tulnud Põhjamaade Ministrite Nõukogu poolt rahastatud ?maanaiste koostöövõrgu? ja Phare CBC
1999 programmi poolt rahastatud ?AITÜMA ? Aitame IseTegijatel Üheskoos Meistriteks Areneda? projekti eelarvest. Järgmisel aastal tegutsema hakkavate laenugruppide algkapital tuleb Interreg IIIB programmist rahastatava FEM projekti eelarvest.
Anneli Luisk lisas, et järjest enam süveneb naiste seas ka mõte luua hoiu-laenuühistu, mis teenindaks peaasjalikult naisettevõtjaid. «Hiljuti oli meil vastav seminar ning võib öelda, et naiste huvi sellise hoiu-laenuühistu vastu oli väga suur,» lisas ta.
Väikelaenugrupi idee pärineb Bangladeshist, kus majandusprofessor Mohammed Yunus töötas välja mikrolaenuskeemi, et võidelda maapiirkondades lokkava vaesusega. Raha laenati vaid naistele, kuna just nemad vastutavad kodu ja majapidamise eest. Mikrolaenuskeem õnnestus ning tänaseks on see levinud üle maailma.
Seotud lood
Lindströmi müügitöö eripära seisneb iga tiimiliikme tugevuste ärakasutamises ja arendamises. Just müügiinimeste koolitamine ja vastutuse andmine nende eelistuste põhjal aitab püsivalt leida ja hoida motiveeritud töötajaid, selgub saatest “Minu karjäär”.