Eesti Pank vahendab reitinguagentuuri Moody"s igaaastast aruannet, milles agentuur näeb Eesti 10protsendilises majanduskasvus ohtu stabiilsusele.
Euroalaga liitumine tõstaks samas Eesti krediidireitingut.
Rahvusvaheline reitinguagentuur Moody’s Investors Service ütleb oma Eesti kohta koostatud aastaaruandes, et A1 reiting ning valitsuse pikaajaliste võlakohustuste positiivne väljavaade peegeldavad riigi majandusliku stabiliseerumise edukust ning muljetavaldavat struktuurset ümberkujunemist, eriti võrreldes teiste EL üleminekuriikidega.
“Me usume, et Eesti euroalaga ühinemise väljavaade vähendab kapitalivoogude võimalikku ebastabiilsust, tugevdades seega valitsuse krediidivõimet,” ütles aruande autor, asepresident Nina Ramondelli. Kui Eesti läheb üle eurole, tähendab see valuutaülekannete riski kadumist ja Eesti riigiriski reiting tõstetakse euroala Aaa tasemele.
Moody’se hinnangul on Eesti SKP reaalkasv olnud oodatust kiirem, ulatudes 2005. aastal ligi 10%ni. “Kiire laenukasv, hoogne varade hinnatõus ning jätkuvalt suur jooksevkonto puudujääk annavad tunnistust majanduse tasakaalustamatusest, mis võib juhul, kui seda ei pidurdata, kujutada ohtu makromajanduslikule stabiilsusele,” märkis Ramondelli.
'Moody"s ei pea probleemiks Eesti euroalaga liitumise võimalikku edasilükkumist, reitingu tõstmise või langetamise vaatenurgast on neile oluline meie konservatiivse eelarvepoliitika püsimine ja kiire kasvuga seonduvate riskide vähendamine,” kommenteeris Moody’se hinnangut Eesti Panga majanduspoliitika allosakonna juhataja Ülo Kaasik. ”Euroalaga liitumine tõstaks Moody’se hinnangul meie reitingut tasemele Aaa, mis on kõrgeim reitingutase ning võimaldab Eestis tegutsevatel tugevatel rahvusvahelistel ettevõtetel saada maksimaalse krediidireitingu.'
Reitinguagentuuri aruanne “Estonia: 2006 Credit Analysis” on igal aastal koostatav ajakohastatud ülevaade, millega ei kaasne hindamistegevust.
Seotud lood
Reitinguagentuuri Moody's esindajad
kohtusid eile ja täna Tallinna linna esindajatega, et vaadata üle linna
krediidireiting.
Tallinna Lennujaam tahab saavutada süsinikuneutraalsuse järgmisel ja kliimaneutraalsuse 2030. aastal. Neist viimane eesmärk on Tallinna Lennujaama finantsjuhi ja juhatuse liikme Anneli Turkini sõnul ambitsioonikas ja väljakutsuv, sest kõiki tehnoloogiaid selle saavutamiseks veel olemas ei ole.