Üha rohkem uusi börsiletulijaid lükkavad oma IPO ehk aktsiate esmaemissiooni edasi, kuna keskkond kapitali kaasamiseks pole sobiv, kirjutas Financial Times.
Edasilükatud või ära jäetud IPOde arv USAs on sel aastal tõusnud 5 aasta kõrgemaile tasemele. Tänavu on juba tühistatud või edasi lükatud 44 esmaemissiooni, mille plaanitud maht kokku oli 10 miljardit dollarit. 2001. aastal lükati samal perioodil edasi 127 emissiooni.
Investoritele ja ettevõtetele teeb muret määramatus USA keskpanga intressipoliitika osas, inflatsioon ja tõusvad naftahinnad. Riskantsemateks tööstusharudeks peetakse tehnoloogiat, biotehnoloogiat ja telekomisektorit. Tehnoloogiasektoris on sel aastal ära jäetud juba 10 IPOt.
Augustis on ära jäänud 7 IPOt, neist suurim oli Brasiilia telekomifirma Telemari börsiletulek, millega loodeti kaasata 1,9 miljardit dollarit.
Hiljuti pidi Euroopa suuruselt teine pooljuhtide tootja Infineon, kes tahtis müüa New Yorgi börsil 1,1 miljardi dollari eest osa oma tütarfirmast Qimonda, vähendama pakkumise mahtu 546 miljonile dollarile. Põhjuseks toodi keerukas olukord turul ning ebakindel investorite hoiak.
Seotud lood
Telia Digikoristuspäev toimub juba 31. jaanuaril. Meenutame, kuidas viidi sel aastal digikoristust läbi Eesti Kaitseväes, kus IT-süsteemidest ja seadmetest kustutati kokku kümnete terabaitide ulatuses digikeltsa.